Jak zweryfikować rzetelność opinii RODK?

Tata wobec systemu

Jak już wspominałem, znowu byłem w sądzie. I pojawił się ciekawy problem. W sumie nie wiem, jak powinno być, będę przeprowadzał rozpoznanie bojem. Zwłaszcza, że chyba nikt nie wie, jak to powinno być zorganizowane. Na razie, w obliczu zadziwiającej, odstającej od mojego doświadczenia i po prostu dziwnej opinii, złożyłem w sądzie wniosek o włączenie do akt postępowania pełnej dokumentacji z RODK.

Sąd wniosek odrzucił. Dlaczego? Nie chce komplikować postępowania? Nie chce komplikować pracy RODK? Nie chce ujawniać tajemnicy badania psychologicznego? Nie chce ujawniać co mówiła _PM_? A może to po prostu konserwatywny odruch? A może moje uzasadnienie było za słabe?

W każdym razie wystąpiłem do RODK o udostępnienie wglądu w dokumentację. Zdaje się, że w pierwszym kroku odmówią. Zobaczymy, ile pism, ile posiedzeń sądu, ile postanowień będzie konieczne, zanim uda mi się dostać wgląd do tych akt. Bo nie mam żadnej wątpliwości, że nie ma podstawy prawnej do ukrywania przede mną dokumentacji tych badań.

Myślę, że to ciekawy problem i przetarcie tej ścieżki może wiele zmienić w prowadzeniu spraw z udziałem opinii RODK na przyszłość. Oczywiście będę się z Wami, drodzy czytelnicy, dzielił istotnymi informacjami z tej sprawy. A gdyby ktoś chciał podjąć analogiczne działania we własnej sprawie, mogę się podzielić doświadczeniami i założeniami.

GD Star Rating
loading...
Jak zweryfikować rzetelność opinii RODK?, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Tata wobec systemuDobrze jest mieć przyjaciółTato, załóż kancelarię
Ten wpis został opublikowany w kategorii prawnicy, prawo i praktyka, psycholodzy, psychiatrzy, badania, prawa rodzicielskie, sądy, urzędy, instytucje, wspomnienia z sądu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 Responses to Jak zweryfikować rzetelność opinii RODK?

Dodaj komentarz