Akcja 207

Logo akcji 207

 

 

 

 

Wprowadzenie

Ważne informacje

Zawiadomienie (wersja dla mamy)

Zawiadomienie (wersja dla taty)

Ważne przepisy

Przydatne adresy

 

Matka jest tylko jedna, a ojciec?

Nikt chyba nie ma dzisiaj wątpliwości, że każde dziecko ma dwoje rodziców. Pamiętają o tym urzędnicy, każąc nam wpisywać w formularzach imiona rodziców. Pamiętają o tym autorzy piosenek, filmów, książeczek dla dzieci. Pamiętają o tym dzieci. Skoro wszyscy pamiętają, to o co chodzi? Nie byłoby problemu, gdyby nie zapominali o tym rodzice…

Ilu jest ojców, którym dzieci służą wyłącznie do wpisywania w formularzach, ale już daty urodzenia nie pamiętają? Nie wiedzą, że dziecko skończyło dawno podstawówkę i gimnazjum? Że potrzebuje ubrań, butów i książek, ale przede wszystkim że potrzebuje miłości rodziców?

A ile jest mam, które zapominają, że dziecko potrzebuje miłości rodziców? Dla których ojciec dziecka jest wyłącznie ich partnerem? A kiedy przestanie być potrzebny mamom, odłączają od niego i dziecko? Które sądzą, że najważniejsze jest, żeby było zapłacone, wyprane, nakarmione…

Dzieci nie mogą samodzielnie decydować o swoim życiu. Dzieci są całkowicie zależne od dorosłych. Najczęściej od rodziców. Czy rodzice pamiętają o potrzebach dzieci czy tylko używają ich do swoich celów?

Większość rodziców pamięta. Starają się, zabiegają, dbają… Nawet w razie rozstania rodziców pamiętają, że nie można przestać być rodzicem. Ale niestety są też i tacy, którzy zapominają o dzieciach, albo nie chcą o nich pamiętać. My, autorzy no co ty Tato uważamy, że pozbawienie dziecka miłości rodzica, codziennego wsparcia i przewodnictwa w świecie to forma znęcania się. Dlatego przygotowaliśmy Akcję 207.

207 to numer artykułu w kodeksie karnym, który mówi o znęcaniu się – między innymi nad dziećmi. Ponieważ mamy do czynienia z przestępstwem, to obowiązkiem każdego obywatela jest złożyć zawiadomienie w prokuraturze. Zatem nasza akcja to składanie doniesień w prokuraturze o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad dziećmi przez rodziców. Przez tych, którzy zapominają o swoich dzieciach i ich potrzebach. Którzy realizują się gdzie indziej. Tych, którzy uważają, że rodzicielstwo kończy się na poczęciu lub w najlepszym wypadku porodzie. Oraz przez tych, którzy celowo odmawiają dzieciom kontaktu z drugim rodzicem. Tych, którzy traktują dzieci jako sposób wywierania nacisku lub zwykłej zemsty na swoim byłym partnerze, zapominając, że jest to także rodzic ich dziecka.

Przygotowaliśmy instrukcje i wzorcowe dokumenty do złożenia w prokuraturze zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W wersji dla mamy i w wersji dla taty. Stereotypowo przyjęliśmy, że częściej ojcowie zapominają o dzieciach, a matki odmawiają dzieciom kontaktu z ojcem. Tak wskazują statystyki. Ale przecież można każdy z dokumentów dostosować do konkretnej sytuacji.

W naszej Akcji 207 uznajemy, że dzieci są najważniejsze. Liczymy, że uda nam się przekonać do tego szerokie grono rodziców i nie tylko. I serdecznie prosimy o wsparcie naszej akcji.

A jak to wesprzeć? To bardzo proste. Ale żeby wytłumaczyć prostą rzecz czasami warto przytoczyć ciekawą historię.

Tysiące lat temu władca chciał nagrodzić mędrca za wynalezienie fantastycznej gry – szachów. Mędrzec nie chciał wiele. Poprosił, aby na każdym z pól szachownicy (jest ich 64) kłaść 2 x więcej ziaren zboża niż na poprzednim.

Zaczynając od 1, na drugim polu 2, na trzecim 4 itd. – prosty ciąg geometryczny. Władca nawet się początkowo rozgniewał, że mędrzec chce tak mało i że co to ma być? Ale gdy przyszło do realizacji „wypłaty” zadanie okazało się niewykonalne. Nie byłoby wykonalne nawet dziś – dość powiedzieć, że na ostatnim –  64-tym polu – musiałoby się znaleźć 263 ziaren, czyli 9 223 372 mln ton zboża (przy założeniu, że ziarno waży 1g). Roczna produkcja dzisiejszej Polski to ok. 20 mln ton. A mówimy tylko o ostatnim polu. Co z poprzednimi, gdzie znajdują się równie astronomiczne kwoty?

Ponieważ sami nie damy rady odpowiednio nagłośnić sprawy, zwracamy się do wszystkich z gorącym apelem o pomoc. Pamiętajmy – WSZYSCY SĄ WAŻNYMI ZIARENKAMI!

Jeżeli każdy opowie (napisze, umieści na facebooku, wyśle maila, skomunikuje Skype’em….) o naszej akcji dwóm osobom, to po 24 rundach powiadomimy ponad 33 miliony osób – to mniej więcej tyle, ile mamy dorosłych Polaków. To działa jak piramida finansowa. Oczywiście, nie wszyscy powtórzą dalej, więc na wszelki wypadek niech każdy mówi wielu osobom. To najlepsza metoda, żeby pomóc dzieciom. Tym, których rodzice nie mają wystarczająco dużo siły, żeby się dogadać. Pomóżmy im.

Pomóżmy też tym rodzicom, którzy prawdopodobnie coś istotnego zagubili pośród własnych emocji – liczymy, że nasza akcja ich otrzeźwi. Pokażmy, że ten może dotknąć każdego z nas.

Dzieci są najważniejsze! I wszystkie dzieci są nasze!

adres strony internetowej akcji to:
http://akcja207.nocotytato.org.pl

a adres skrzynki pocztowej
akcja207@nocotytato.org.pl

Zapraszamy również na wydarzenie na Facebooku:
http://www.facebook.com/event.php?eid=151521888244639

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za aktywne poparcie!
Zespół no co ty Tato

GD Star Rating
loading...
Akcja 207, 5.0 out of 5 based on 1 rating

14 Responses to Akcja 207

Dodaj komentarz