Panie na prawo, panowie na lewo

Tata wobec systemu

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
Rozdział II
Wolności, prawa i obowiązki człowieka i obywatela
Zasady ogólne
Art. 33.
1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.

A jak ta ogólna zasada z naszej Konstytucji jest realizowana w praktyce? W życiu gospodarczym – np. na rynku pracy – kobiety są dyskryminowane i Państwo stara się z tym walczyć. W życiu społeczno politycznym kobiety są dyskryminowane i Państwo stara się z tym walczyć. W życiu rodzinnym – a w zasadzie w aparacie sądowo diagnostycznym  dotyczącym rodzin – mężczyźni są dyskryminowani…

Cały ten aparat działa sprawnie i efektywnie jak KO-wiec z czasów PRL kierujący wycieczką z zakładu pracy do lasu na grzyby. Postój przy drodze? Musi być porządek. Panie na prawo, panowie na lewo. Szanowni Państwo! Sędziowie, Biegli, Opiniujący! Panom też się należy prawo! Przynajmniej do zbadania ich sytuacji, do odrobiny zaangażowania z Waszej strony.

GD Star Rating
loading...
Panie na prawo, panowie na lewo, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Tata wobec systemuCo robicie z dziećmi, kiedy są u Pana?Celny rykoszet czyli szoruj, babciu, do kolejki!
Ten wpis został opublikowany w kategorii sądy, urzędy, instytucje, rozstanie, relacje między rodzicami, prawo i praktyka, mężczyźni i kobiety, dyskryminacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 Responses to Panie na prawo, panowie na lewo

Dodaj komentarz