Podsumowanie

Logo akcji 207Szanowni Państwo,

Mamy Dzień Dziecka! Smile Niezależnie od bolesnych niekiedy okoliczności, jest to radosne święto naszych Dzieci.
Dziś symbolicznie zamykamy oficjalną część AKCJI 207 – ZWRACAMY DZIECIOM RODZICÓW.

Oczywiście póki choć jedno dziecko cierpi, sprawa się nie kończy i należy dalej wszelkimi metodami chronić dzieci przed samowolą czy złą wolą rodziców.
Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom i sympatykom Akcji. Bez Waszego wsparcia nie udałoby się nic.
Odebraliśmy tak wiele pozytywnych sygnałów (negatywnych też, ale dużo mniej Smile ), że właściwie wyróżnienie kogokolwiek byłoby z krzywdą dla pozostałych. Każdy Wasz gest, każde powiadomienie znajomych, przekazanie sprawy dalej przyniosło skutki.

Czy będą to skutki ważne, skuteczne i trwałe, a przede wszystkim dobre dla dzieci – zobaczymy. Teraz piłeczki znajdują się po stronie organów odpowiedzialnych za ład społeczny.
Sama liczba wniosków pozostaje dla nas zagadką – wiemy o zaledwie kilkunastu. Jednak należy mieć na uwadze, że sprawa ma charakter prywatny i zapewne większość aktywnych uczestników nie miała potrzeby dzielenia się swoimi intymnymi przeżyciami. Rozumiemy to i życzymy powodzenia! Będziemy wdzięczni za Wasze sprawozdania, jeśli zdecydują się Państwo nas poinformować.

A co się obiektywnie udało? Wskaźniki liczbowe w tym momencie (godz. 23:20) wyglądają tak:

  • za pomocą Facebooka powiadomiono o akcji: 8.381 osób!
  • nie odpowiedziało sporo , bo 6.468 (77%). Cóż, pewnie się wahają… Niektórzy wiedzą od niedawna, 400 osób od dziś. Smile
  • nie weźmie udziału 592 (7%) – rozumiemy te osoby i dziękujemy również za zainteresowanie; liczyliśmy się z wyższym wskaźnikiem.
  • zadeklarowało udział/ poparcie 1.075 (13%). Cóż można rzec? Dziękujemy!
  • być może wezmą udział: 244 osoby (3%) . Z tym wskaźnikiem mamy problem interpretacyjny, ale chyba oznacza poparcie Smile ?

 

Akcja 207 – Zwracamy dzieciom rodziców na Facebooku

Innym owocem akcji było zainteresowanie mediów. Może jeszcze nie głównego nurtu, ale to przecież nasza pierwsza akcja. Ukazał się znakomity artykuł w “Dzienniku Polskim”, lubelska rozgłośnia Polskiego Radia zaprosiła nas do udziału w audycji MY RODZICE. Obie publikacje mogą Państwa znaleźć na naszym blogu. Zapraszamy!
O Akcji 207 napisze też jeszcze duży dziennik lokalny (ale dopiero na Dzień Ojca, czyli za 3 tygodnie być może jeszcze damy znać) oraz mamy potwierdzenie publikacji z polonijnej prasy na Wyspach.
Można powiedzieć, że sprawa polskich dzieci zyskała wymiar międzynarodowy.

Aktywnym uczestnikom i ich Dzieciom życzymy powodzenia!
Dla pociech dodatkowo okazjonalne życzenia – cieszcie się jak najdłużej szczęśliwym dzieciństwem pod opieką dwojga zgodnych i szanujących Was oraz siebie wzajemnie Rodziców. A w przyszłości również bądźcie mądrymi i spełnionymi Rodzicami.

Jako zespół nocoTyTato prosimy o nas pamiętać, czytać nas, lubić, komentować. Wkrótce kolejne akcje, zapewne mające bardziej “pokojowy” charakter.

GD Star Rating
loading...

10 Responses to Podsumowanie

Dodaj komentarz