Alienacja rodzicielska to przemoc i nadużycie wobec dziecka

Alienacja rodzicielska

Są różne definicje alienacji rodzicielskiej. Są różne określenia samego zjawiska. Naukowcy się spierają, działacze się spierają, prawnicy się spierają. Nie ma pewności, co i w jaki sposób diagnozować, leczyć, opisywać. Ale nie ma wątpliwości co do jednego.

Alienacja rodzicielska to przemoc i nadużycie wobec dziecka!

Na serwisie internetowym zajmującym się zbieraniem podpisów pod petycjami została opracowana petycja do sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-moon’a w tej sprawie. Autorzy przetłumaczyli petycję z oryginalnej – angielskiej – wersji na pięć innych języków. Petycja ma tytuł Prosimy ONZ o uznanie alienacji rodzicielskiej za przemoc i nadużycie wobec dzieci i została umieszczona w dziale Prawa Człowieka.

Zapraszamy wszystkich naszych czytelników do składania podpisów pod tą petycją. To ważne przedsięwzięcie międzynarodowe. Możemy je wesprzeć i pokazać, że w naszym kraju też myśli się o prawdziwym dobru dzieci. Nie warto się teraz dzielić włosa na czworo, szukać różnic w definicjach i kłócić się o detale. Gdyby ONZ oficjalnie ogłosiło, że ograniczanie dziecku kontaktów z jednym z rodziców i z jego rodziną jest złem i krzywdą wyrządzaną dziecku, moglibyśmy dalej zastanawiać się nad sposobami zapobiegania, diagnozowania i leczenia. Ale mielibyśmy jasno wyznaczony kierunek i poważne wsparcie moralne.

no co ty Tato od kilku dni promuje tę petycję. Na bocznej belce każdej naszej strony umieściliśmy link do petycji. Niestety, nie mamy na razie tekstu petycji w języku polskim. Ale już sam tytuł petycji mówi wiele, a myślę też, że dla większości czytelników zrozumienie podstawowych założeń petycji w jednym z języków nie będzie problemem. Prosimy zatem serdecznie i gorąco – klikajcie w czerwony przycisk „SIGN PETITION” pod zdjęciem sekretarza generalnego ONZ, zapoznawajmy się z tekstem i podpisujmy petycję. Im więcej podpisów zbierzemy, tym większe szanse, że petycja zostanie zauważona, a jej treść wzięta pod uwagę. Pokażmy, że zależy nam na naszych dzieciach!

A kto już petycję podpisze, powinien zachęcić swoich znajomych i przyjaciół, żeby też się przyłączyli. Można umieszczać linki do akcji na swoich stronach internetowych, można osobiście zawiadamiać znajomych na Facebooku. Ważne, żeby nie pozostać bezczynnym wobec tej cennej inicjatywy!

GD Star Rating
loading...
Alienacja rodzicielska to przemoc i nadużycie wobec dziecka, 4.7 out of 5 based on 3 ratings
Alienacja rodzicielskaAlienacja rodzicielska w grupie zaburzeń psychicznych?Przemoc werbalna wobec dzieci
Ten wpis został opublikowany w kategorii psycholodzy, psychiatrzy, badania, dyskryminacja, alienacja rodzicielska, zespół alienacji rodzicielskiej, PA i PAS, być ojcem, prawa dziecka, relacje między rodzicami, prawa rodzicielskie, być matką, system wartości, przemoc. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz