A dlaczego?

Alienacja rodzicielska

Wpis ten dedykuję Sławomirowi K.

Dlaczego kiedy matka jedzie z 14 miesięcznym dzieckiem sama 400 km do lasu ze znajomymi to zapewnia mu rozrywkę (choć raczej bardziej sobie), a kiedy ojciec chce zabrać własne dziecko na weekend to będzie to porwanie?

Dlaczego władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom, a wykonuje ją tylko jedno z nich?

Dlaczego kiedy ojciec chce zabrać dziecko na wczasy nad ciepłe morze, to dziecko jest za małe, ale kiedy matka chce z dzieckiem wyjechać zagranicę, to to samo dziecko za małe już nie jest?

Dlaczego kiedy matka korzysta z pomocy rodziców koleżanek i adoratorów przy wychowaniu dziecka to jest szczyt zaradności, a ojciec gdyby zrobił analogicznie dowiódłby, ze jest niewydolny wychowawczo?

Dlaczego matka sypiając z dzieckiem w jednym łóżku buduje z nim więź, a ojciec jest pedofilem?

Dlaczego matce dziecka wystarczy, ze ma kąt dla dziecka, a ojcu potrzebny jest osobny pokój z łóżeczkiem?

Dlaczego gdy matka zmienia godziny snu dziecka, to dostosowuje rytm dnia do jego potrzeb, a kiedy robi to ojciec to rujnuje dziecku plan dnia?

Dlaczego kiedy dziecko nie ma ochoty jeść matka zmienia mu pory posiłków, więc wsłuchuje się w dziecko, a ojciec jest po prostu niezaradny, bo nie potrafił dziecka nakarmić?

Dlaczego kiedy dziecko nie śpi to pewnie ojciec coś mu zrobił w ciągu dnia, albo w najgorszym wypadku zrobił to, że go nie było, a matka zawsze stara się uspokoić zlęknioną pociechę?

Dlaczego kiedy matka uspokaja dziecko i zajmuje jej to pół godziny to po prostu było bardzo zdenerwowane, a kiedy tyle samo czasu zajmuje to ojcu, ona na pewno zrobiłaby to szybciej?

Dlaczego mama mamy może zajmować się wnukiem, a mama taty, to teściowa i jej dziecka się nie zostawia?

Dlaczego kochanek mamy przychodzi do dziecka 5 razy w tygodniu, a ojciec tylko 2?

Dlaczego pani w RODK zadaje głupie pytanie z kim chcesz polecieć na księżyc – z mamą czy z tatą?

Dlaczego sędziego nie obchodzi co ma do powiedzenia ojciec dziecka?

Dlaczego jedyną pewną rzeczą jakiej chcieć będzie matka są alimenty?

 

Dlaczego mi to zrobiłaś mamo? Dlaczego mam do Ciebie żal? Dlaczego nie poszłaś z tatą na mediacje? Dlaczego cię nie szanuję? Dlaczego jestem emocjonalnym kaleką? Dlaczego nie szanujesz taty?

Dlaczego wszyscy zlekceważyliście wiedzę jaką macie? Dlaczego tak bardzo was to nie obchodzi ?

GD Star Rating
loading...
Alienacja rodzicielskaNie wiem, jak to nazwać…Posłuchać Cioci?
Ten wpis został opublikowany w kategorii mężczyźni i kobiety, wychowanie, dyskryminacja, opieka nad dziećmi, alienacja rodzicielska, siła stereotypu, zespół alienacji rodzicielskiej, miłość rodziców, PA i PAS, być ojcem, miłość dzieci, relacje między rodzicami, być matką. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 Responses to A dlaczego?

Dodaj komentarz