Co szkodzi dziecku, a co mu pomaga…

Alienacja rodzicielska

No, w końcu się dowiedziałem. Dzieciom jest bardzo przykro, że tata składa wnioski o obniżenie alimentów. Nie powinien tego robić.

No, w takim razie rozumiem, że kiedy tata wyląduje w więzieniu za długi alimentacyjne będzie to dla dzieci dobre. I dobre jest to, że komornik zablokował mu dostęp do wszystkich kont bankowych, zakazując jakichkolwiek wypłat. I dobre jest to, że wpisał tatę do Krajowego Rejestru Dłużników. I dobre jest dla dzieci, że tata nie ma ani złotówki, żeby móc im cokolwiek kupić, kiedy są u niego. Nie mówię o biletach do kina czy lekcjach jazdy konnej, ale chociażby o jedzeniu…

Jakie to szczęście, że są na świecie ludzie tacy, jak _DK_, _BPL_ czy _DPL_… Dzięki nim dzieci nie wiedzą do końca, co spotkało ich ojca. Tylko ile czasu można żyć na czyimś wyłącznym utrzymaniu? Obecnie moje alimenty przekraczają znacząco moje wynagrodzenie. Czyli z każdym miesiącem rośnie zadłużenie. Spora część pieniędzy, które mógłbym przeznaczać na dzieci jest, decyzją _PM_, przekazywana komornikowi na koszty jego działania, funduszowi alimentacyjnemu, bankom… W sumie około 20% wszystkich moich zarobków idzie obecnie na utrzymywanie aparatu egzekucji. A nigdy się nie uchylałem od płacenia. Komornik został nasłany na mnie w 6 dni po tym, jak się spóźniłem z zapłatą. Kiedy nagle straciłem pracę. I mimo, że uprzedzałem, że będzie trudniej…

Dla dzieci to dobrze, że ten aparat egzekucji istnieje. Dzięki niemu mama jest zadowolona i może się nimi dobrze opiekować. A przecież pieniądze taty i tak nie są im potrzebne, bo _PM_ ma tysiące lepszych sposobów na pozyskanie kasy. Chociażby nieoficjalnie prowadzone zajęcia, działalność prowadzona na konto przyjaciółki, rzekome darowizny od znajomych i pożyczki od rodziny…

GD Star Rating
loading...
Alienacja rodzicielskaNajważniejsze, to znaleźć przyczynę wszelkiego zła…Ile można powiedzieć dzieciom…
Ten wpis został opublikowany w kategorii zespół alienacji rodzicielskiej, PA i PAS, opieka nad dziećmi, alimenty, sądy, urzędy, instytucje, alienacja rodzicielska i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 Responses to Co szkodzi dziecku, a co mu pomaga…

Dodaj komentarz