Matrix

Walczymy ze stereotypami

To nie jest tak jak myślicie Panie i Panowie. To nie panie feministki, ani sfeminizowane sądy, ani nawet wściekłe nasze Exeski! To nie one rozdzielają nas – nieporadnych i zagubionych we współczesnym świecie – z naszymi dziećmi, przywłaszczonymi rzekomo przez nasze Exeski. One tylko sumiennie, od pokoleń wykonują powierzony obowiązek warunkowania. Dzięki ich wytrwałej pracy większość ludzkości żyje spokojnie w psiarni Pawłowa. Jeśli oddadzą dzieci – zawiodą, nie wykonają zadania.

Role rozdzielono tysiące lat temu, ustanowiono sztywne reguły, konserwatywne zasady  i prawa. Jednych rozdzielono z dziećmi, a inne rozdzielono z władzą.

Wszystkie role i prawa wchłonęliśmy do spodu, zrosły się z nami do kości.  Przechowujemy je w zbiorowej pamięci, mitach i skryptach rodzinnych. Siedzą w naszym języku. Podają je nam w kościele, lekturach i  reklamach. Potem już nikt nie ma wyboru. I my i nasze Ex,  i smutne czekistki sądowe – wszyscy jak zombie poruszamy się według ich niesłyszalnych podszeptów.

To Matrix

Siostro, Bracie, nuże rozhuśtajmy tę łajbę za Jackiem Sparrowem. Inaczej nie wyjdziemy z Szeolu.

Rozhuśtać łajbę!

GD Star Rating
loading...
Walczymy ze stereotypamiCzy jest tu jakaś prawidłowość? Jakiś system?Zdobywamy salony!
Ten wpis został opublikowany w kategorii ogólne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Matrix

 1. W sumie najfajniejsze w tym jest to, że jest jak najbardziej uzasadnione. O i wreszcie udało Ci się wydusić słowo prawdy, nie zabolało? Potrzymaj je dłużej na wargach, może tam mu się spodobać Laugh Nam o coś chodzi, i szkoda mi więcej czasu tracić na odpisywanie jałową ekwilibrystykę pustej retoryki. Wygrałaś! Zostań z bogiem! Quiet

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 1

 2. Notifygarden_party pisze:

  Nam o coś chodzi, i szkoda mi więcej czasu tracić na odpisywanie jałową ekwilibrystykę pustej retoryki.

  Dziękuję bardzo, że w końcu przyznałeś to o czym pisze od samego początku (nawet w dyskusji z Olgierdem na innym forum). Wam po prostu chodzi o to, żeby powiedzieć swoje, żeby mieć tubę do opisywania Waszego fragmentu rzeczywistości. Bez kontekstu, bez poznawania przyczyn, bez refleksji, bez zastanowienia. Po prostu wykrzyczeć Wasze racje – tu i teraz. Nic innego się nie liczy.

  Masz rację – tu nie ma miejsca na dyskusję. Tu jest miejsce tylko na jedyną słuszną prawdę.

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 1 Słabe 2

 3. Amen! Rose

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 0

 4. NotifyMateusz pisze:

  Szanowna GP,
  To nieprawda, co piszesz. Jest miejsce na dyskusję. Już naprawdę wiele razy składałem Ci publicznie propozycję, żebyś dołączyła do grona autorów no co ty Tato. Każdy z autorów może pisać co chce i dopóki przestrzega ogólnych norm kulturowych, jak szacunek dla rozmówcy itp. może pisać w sposób nieskrępowany. Proszę, zostań naszą autorką, albo powiedz dlaczego nie chcesz nią zostać. I nie powtarzaj więcej, że nie ma u nas miejsca na dyskusję. Bo ono jest. Jest dla Ciebie. Tylko Ty nie chcesz tego miejsca zająć…

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 1 Słabe 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby powiadomić kogoś, że odpowiedziałeś na jego komentarz kliknij znak @ przy jego imieniu. Tekst, który się pojawi w okienku edycji, nie będzie widoczny w opublikowanym komentarzu.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo