Kogo boli odcinanie pępowiny?

_KS_ niedługo kończy trzy lata. Niedługo też idzie do przedszkola. Pojechałem z nim załatwić pewne formalności. Od tygodnia przedszkole już działa (w czasie wakacji przedszkolaki też potrzebują opieki). Ale zacznijmy od początku.

Siedziałem z _KS_ w domu – ja pracowałem i on pracował. Ja na komputerze, on na papierze farbami. Oczywiście pomagałem mu cały czas, bo jeszcze nie do końca sam umie ze wszystkim sobie poradzić. Siedzieliśmy w wielkim warsztacie malarskim – papiery, farby, miseczki i kubeczki, podkładki i… laptop. Powiedziałem — to chyba pojedziemy niedługo do przedszkola. Za dwie minuty warsztat był posprzątany a _KS_ stał i czekał, aż ja zakończę swoje komputerowe sprawy. Jedziemy do przedszkola.

W przedszkolu była grupa dzieci pod opieką Cioci wychowawczyni. Przywitali nas i zaprosili _KS_ na chwilę do stołu, gdzie siedzieli. Potem było ciasteczko, picie, zabawa i… okazało się, że musiałem sam wrócić do domu. _KS_ postanowił zostać. Co kilkadziesiąt minut dzwoniłem dowiedzieć się, co się dzieje. Wszystko w porządku. Zjadł obiad. Idziemy na dwór. Po 3 godzinach dowiedziałem się, że coraz częściej się przewraca i zdradza objawy zmęczenia. Przyjechałem. Pół godziny zajęło mi namówienie go do wyjścia, ale i tak był płacz i zgrzytanie zębów.

Ja siedziałem jak na szpilkach, chociaż to nie pierwsze moje dziecko. Mama nie wiedziała, co się dzieje, ale kiedy wróciła i się dowiedziała, też mocno to przeżyła. On pierwszy raz w życiu był w grupie kilkunastu rówieśników. Ale nie wiedział, że dzieje się coś przełomowego. Po prostu bawił się, poznawał, chłonął. To chyba ważne, żeby mu pozwolić i pomagać poznawać świat. Nie ograniczać i nie przytłaczać. Chociaż wymaga opanowania i powściągnięcia emocji. Musimy dorastać razem z naszym dzieckiem, a może nawet ciut szybciej…

GD Star Rating
loading...
Radości ojcostwaRodzice, nie kłóćcie się!Ale jazda!
Ten wpis został opublikowany w kategorii być matką, być ojcem, miłość dzieci, miłość rodziców, wychowanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby powiadomić kogoś, że odpowiedziałeś na jego komentarz kliknij znak @ przy jego imieniu. Tekst, który się pojawi w okienku edycji, nie będzie widoczny w opublikowanym komentarzu.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo