U P S-niespodzianka

UPS, przeczytajcie jeszcze raz… A teraz szeptem upsUps nic się nie stało… Może dla Ciebie się nic nie stało. Dla mnie UPS-to Ukochany Pierworodny Syn. UPS, jak dowodzi życie, był wielką niewiadomą. Nie wiadomo było wszak od samego początku czy będzie UPS, czy UPCPotem niewiadome mnożyły się jak króliki i rosły niczym grzyby po deszczu. W końcu pojawił się na świecie. Oj, mały był to UPS, ale za to bardzo przez U i tak już zostało. Teraz czasem zwisając z mojej głowy szepcze “tata, tata” i pomimo, że jedne niewiadome znikają, zastępowane innymi, jedno w tym równaniu życia jest pewne: żaden inny nie będzie moim Ukochanym Pierworodnym. Więc cierpliwe daję mu się ciągnąć za brodę czy badać po raz 1528 strukturę suchego i mokrego piasku. UPS ma jeszcze jedną zaletę. Kiedy jestem blisko wypływają ze mnie słowa, których nijak nie mogę sobie potem przypomnieć, dziesiątki wierszyków i rymowanek na każdą sytuację, a nawet kołysanki. I teraz mam problem – jeśli ta, którą dziś usłyszał, spodobała mu się i będzie chciał usłyszeć ją jeszcze raz, to skoro jej nie pamiętam, to co teraz… Wiem, po prostu wymyślę nową, ech żeby człowiek tylko takie problemy miał w życiu… Widać mój UPS chciał, żeby jego kołysanka była tylko jego. Dobrze mieć coś tylko swojego prawda? Wtedy można poczuć się bezpiecznie. Ciekawe czy wszyscy o tym wiedzą zastępując dzieciom na siłę jednego z rodziców?

P.S. Zasypiając spokojnie dałeś się nosić na rękach, głowę przytuliłeś do mojego ramienia i zdecydowanie nie miałeś chęci obserwować więcej świata. Słuchałeś mojego głosu, poddając się rytmicznemu kołysaniu. Miałeś otwarte oczy i nawet nie drgnąłeś… Jedną ręką obejmowałeś mnie za ramię, a drugą trzymałeś za moją rękę. Jeden twój bardzo głęboki wdech i urywany długi wydech… Poczułeś się bezpieczny i spokojny… Twoja rączka opadła bezwładnie, oczy się zamknęły. Położyłem Cię do łóżka i przykryłem kocem. Pewnie urośniesz kolejne 2 mm…

GD Star Rating
loading...
Radości ojcostwaJa mam Tatę!Cóż może być większego, niż miłość dziecka?
Ten wpis został opublikowany w kategorii opieka nad dziećmi, ojcowie i dzieci, moje ojcowanie, miłość rodziców, być ojcem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 Responses to U P S-niespodzianka

Dodaj komentarz