Porozmawiajmy o komunikacji

Wielokrotnie pisaliśmy tutaj o komunikacji. Komunikacja między ludźmi zachodzi praktycznie w każdej chwili. A kiedy jest niesprawna, kiedy przestaje przekazywać komunikaty czy informacje, kiedy koncentruje się wyłącznie na opiniach, emocjach czy wrażeniach, to prowadzi do nieporozumień, które z czasem urastają do rangi konfliktów. Poprosiliśmy Marię Berlińską o wypowiedź na temat komunikacji. Przekazała nam cykl wykładów nagranych specjalnie dla nas. Będziemy je prezentować w nowym cyklu „Maria Berlińska o komunikacji”.

Maria jest niezwykle dynamiczną osobą. Jedna z młodych znajomych nazwała ją Panią Wulkan. Wychowała pięcioro własnych, dorosłych już, dzieci oraz dwunastkę w rodzinie zastępczej. Ma już czworo wnuków. Jednocześnie od kilkunastu lat prowadzi zajęcia dla rodziców i nauczycieli jako trener umiejętności wychowawczych.

Z wykształcenia jest teologiem, posiada szeroką wiedzę psychologiczną nabytą na specjalistycznych szkoleniach, koncentruje się na pracy z dzieckiem i rodziną w kryzysie. Do czasu przejścia na emeryturę, jako pracownik samorządu warszawskiego, zajmowała się profilaktyką uzależnień. Wolne chwile spędza w ogródku lub nad książką.

Zapraszam wszystkich na pierwszy wykład z cyklu. W najbliższych dniach kolejne odsłony.

GD Star Rating
loading...
Maria Berlińska o komunikacjiInny a nie winny
Ten wpis został opublikowany w kategorii ratujmy rodzinny dom dziecka państwa Berlińskich, o życiu, relacje między rodzicami, mężczyźni i kobiety. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz