Po co ta szarpanina?

No dobrze, mój zawodowy bełkot z wczorajszego wpisu do nikogo nie trafił. To spróbuję krócej i po ludzku.

Kiedy pojedynczy człowiek na własne konto działa bez sensu, to ośmiesza siebie i już. Kiedy bez sensu działa organizacja społeczna, to jest to problem jej członków, fundatorów, protektorów. Ale kiedy w ten sposób działają organa państwowe – sądy, prokuratury, policja, RODKi… to juz jest problem całego społeczeństwa. Bo kto za to płaci? Więc chyba czeka nas wszystkich, społeczeństwo całe, dyskusja, czego właściwie oczekujemy od tego aparatu.

Ja bym nie chciał, żeby nadal pasowały do niego określenia takie, jak wymiar niesprawiedliwości… Czy na to maja iść nasze podatki?

GD Star Rating
loading...
Ten wpis został opublikowany w kategorii być ojcem, organizacje i ruchy, prawo i praktyka, sądy, urzędy, instytucje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Po co ta szarpanina?

 1. NotifyKonrad pisze:

  Wczorajszy bełkot trafia, trafia…
  Jest takie powiedzenie “firma pracuje najgorzej jak może” – i jest ono bardzo słuszne, nie tylko w stosunku do firm ale i wszelkich organizacji.

  Problem w tym, że sprawić aby “nie mogła” (albo “mniej mogła” ) można jedynie przez różne formy nacisku. Czyli kopanie się z koniem i walkę o swojeThinking

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 3 Słabe 0

 2. NotifyMateusz pisze:

  Konradzie,
  Chwali się, że rozumiesz bełkot. Ale to chyba nie jest powszechne zjawisko Clap

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 1 Słabe 0

 3. Notifymikarro pisze:

  Mateusz, myślę że wszyscy uczestnicy forum opanowali czytanie ze zrozumieniem już w szkole podstawowej i zgadzają się z twoim opisem sytuacji. Kopanie się z koniem nie jest przyjemne – niestety właśnie tego doświadczam. Jedynym wyjściem jest wspólne, przemyślane działanie. Nie wiesz co się dzieje z projektem zmian Kodeksu Rodzinnego wprowadzającym kary pieniężne dla nie wykonujących wyroków Sądów Rodzinnych? Chętnie wziąłbym udział w jakiejś akcji, formie nacisku.
  PS. Skorzystałem z wzoru pisma do prokuratury i popełnię falstart, bo zaniosę je tam pojutrze.

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 2 Słabe 0

 4. NotifyMateusz pisze:


  mikarro,
  Niedawno dosyć ktoś mi podsyłał link do artykułu w gazecie, że już weszło w życie, albo zostało uchwalone. W każdym razie już miało być załatwione to karanie.
  A jeżeli jesteś chętny do działania, to napisz do mnie albo do innego autora na adres mailowy – mamy służbowe adres imie (bez polskich znaków) @nocotytato.org.pl.

  A w sprawie 207… Prosimy o informację, jak idzie lub co się ze sprawą dzieje. Dla tej akcji mamy specjalny adres akcja207@nocotytato.org.pl
  Bardzo nam zależy na informacjach o tym, jak się potoczyły konkretne sprawy.

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 1 Słabe 0

 5. Notifymikarro pisze:

  Sprawdziłem na stronie sejmowej http://isap.sejm.gov.pl/KeyWordServlet?viewName=thasK&passName=kodeks%20rodzinny%20i%20opieku%C5%84czy
  i ostatnia nowelizacja jest z 2008 więc niestety jeszcze nic się nie zmieniło… Popatrzyłem też co nowego na http://www.prawaojca.org.pl/ i ostatni wpis jest z początku marca…
  Myślę że trzeba spróbować działań na rzecz szybkiego uchwalenia tych zmian, zwłaszcza że zbliża się czas kolejnych wyborów i można znaleźć polityków którzy się w to skutecznie zaangażują.
  Jutro przesyłam pisma do prokuratury w Gostyninie i będę informował o tym co stanie się dalej. Pozdrawiam – Michał

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby powiadomić kogoś, że odpowiedziałeś na jego komentarz kliknij znak @ przy jego imieniu. Tekst, który się pojawi w okienku edycji, nie będzie widoczny w opublikowanym komentarzu.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo