Terapia w gratisie

Podejrzewam, że wśród naszych czytelników nie wszyscy wiedzą, co to jest gelotologia. Ja do niedawna też nie wiedziałem. Ale nieustające źródło mojej radości, pani doradca prawna, aplikantka radcowska dba o moje zdrowie. Z wdzięczności postanowiłem przydzielić jej nowy kryptonim – od dzisiaj będę o niej pisał _PPPM_.

Nie wiem, czy ona samodzielnie postanowiła zadbać o moje zdrowie, czy też w imieniu swojej mocodawczyni, która już nie może osobiście. Wiem, że dba dosyć skutecznie. Za każdym razem, kiedy dostaję od niej pismo, a właściwie maila, bo ona jakoś boi się odręcznie podpisać pod swoją twórczością, mam kolejną sesję leczniczą. Podejrzewam, że _PM_ zdradziła (patrz dzisiejszy tekst Szawła A ja coś wiem, więc… powiem) _PPPM_ jakie mam kłopoty ze zdrowiem. I postanowiła temu zaradzić. Na stronie odkrywcy.pl możemy przeczytać, że naukowcy potwierdzili skuteczność gelotologii w leczeniu żylaków. Mam nadzieję, że wszystkich ich form…

Na koniec muszę się przyznać, że na początku nie odszyfrowałem szczwanego planu _PPPM_. Wkurzałem się. Bo kłamstwo w żywe oczy, przekręcanie tego, co się samemu powiedziało czy napisało, odwracanie na zasadzie ukradł coś czy jemu skradli coś, przeczenie faktom, jawne obrażanie rozmówcy, obrażanie inteligencji swoich klientów, interlokutorów, a nawet sędziów i biegłych, a do tego jawne kpienie z prawa (zresztą połączone z jego totalną nieznajomością) – to mi nie pasowało do zaszczytnych tytułów doradcy prawnego a później aplikanta radcowskiego.

Ale przypomniałem sobie twórczość grupy Monty Python. I wszystko stało się jasne. To celowe, zaplanowane działanie dla mojego dobra. Dziękuję!

P.S.
Dla tych, którzy jeszcze nie sprawdzili… Wikipedia wyjaśnia co to jest gelotologia.

GD Star Rating
loading...
Ten wpis został opublikowany w kategorii relacje między rodzicami, prawnicy i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 Responses to Terapia w gratisie

Dodaj komentarz