Winien i ma… przechlapane!

Podczas rozstań ważnym i powracającym tematem jest wina. Nie wiem, po co to komu, ale dla części osób z zaburzonym poczuciem wartości jest to ważne. Dostać papier, że to ten drugi/ ta druga są winni. Wg mnie skończoną naiwnością jest sądzić, że można wyjść z szamba i nie pachnieć brzydko, ale pochylmy się chwilę nad tym zagadnieniem.

Moje zdanie zapewne już Państwo znają. W związku są dwie strony, obie nad związkiem pracują bądź nie, dokonują zaniedbań i zaniechań, znajdują się we wzajemnej interakcji. Doskonale ujął to Józek w jednym z komentarzy – czy zdradzająca żona zdradzała „dla jaj” czy było to wołanie o pomoc albo krzyk rozpaczy? Nie wiemy, to kwestia jej sumienia i oceny swoich szans w związku.

Czy tyrający w oddaleniu ojciec dba o rodzinę czy zaniedbuje jej członków tym oddaleniem? Trudne to sprawy.

Oczywiście prawo rzecz ułatwia – zdrada to źle. Oddalenie źle. Tyranie na rodzinę – źle, ale i po rozwodzie można. Co ciekawe, pasożytowanie na robocie jednego członka rodziny też może być potraktowane jako wykorzystywanie finansowe i też być przesłanką winy. Innymi słowy – dużo zależy od tego, kto z danym wnioskiem wystąpi i jakiego ma papugę. Jest tyle sprzecznych ze sobą orzeczeń, że właściwie do każdej tezy można dopasować jakiś wyrok – np. niektórzy „cwani papugowie” lubią użyć bumagi Sądu Najwyższego Sądu Najwyższego SN z… 1969 r. – nie napiszę,w czym ona ma pomóc, żeby nie ułatwiać. Ciekawych zapraszam na maila olgierd@nocotytato.org.pl.

Czym skutkuje ta wina? Czy to tylko moralna satysfakcja? Wokół tego narosło też sporo nieporozumień.

Przytoczę Państwu garść wspomnień.
Nasz rozwód nastąpił w drugim podejściu (pierwsze papiery wycofałem rok wcześniej i podjęliśmy próbę powrotu), na wniosek BM. Miało być spokojnie, kulturalnie, bez orzekania o winie. Na rozprawę przyszła z adwokatem i zmieniła zdanie – chce winy, bo zdradzałem (prawda, nie była to żadna tajemnica naonczas, byłem już w związku z inną kobietą) i motywowała to poczuciem skrzywdzenia. Trochę skołowany (i sam, bez asysty prawnej) próbowałem uzyskać wyjaśnienia, czym to dokładnie skutkuje. Pani sędzia wyjaśniła, że właściwie niczym, ot taka konstrukcja prawna. Wiedziałem co nieco o alimentach, więc drążę temat. Pani sędzia: „To nie jest oczywiste, musi być wniosek, znaczące pogorszenie sytuacji, właściwie tylko możliwe, gdy dana osoba nie pracuje… itd. itp.” Że to właściwie tylko „moralne zadośćuczynienie” i takie tam bzdety. Dodając do tego poczucie winy, które miałem, podjąłem decyzję, że jeśli to ma przyspieszyć sprawę i dać jakąś tam satysfakcję skrzywdzonej i porzuconej przeze mnie osobie, to może lepiej zakończyć to w danej chwili. Decyzję złą – która zamiast sprawę zamknąć, otworzyła ją na nowo z nowymi możliwościami odwetu. Wniosek o alimenty na byłą dostałem w kilka miesięcy po owym blitz-rozwodzie. Wybroniłem się, na szczęście z tym adwokatem BM sukces jest niemal pewny.

Przestrzegam przed podobnymi „honorowymi” zachowaniami – nie wierzcie w zapewnienia drugiej strony. Tego typu żądaniu (o orzekaniu winy) towarzyszą zawsze niecne intencje. Jedyne, co się zyskuje, to możliwość uzyskania alimentów na siebie od byłego małżonka. Co bywa problematyczne w obronie i kosztowne. W razie niepowodzenia całe życie pracuje się na pasożyta – mit o przedawnieniu po 5 latach od rozwodu jest… mitem. Ten przepis stosuje się tylko przy braku winy. Nie musi też być niedostatku, jak twierdzą niektórzy. Ważne jest istotne pogorszenie w związku z rozwodem.

Dziś nie przyznaje się tych alimentów tak łatwo, co warto podkreślić. Zmieniła się sytuacja kobiet, które nie są uzależnione ekonomicznie od mężczyzn. Jednak przepisy ze starych dobrych czasów pozostały i niektórym osobom bez skrupułów (żeby nie powiedzieć inaczej – robienie pewnych rzeczy dla pieniędzy ma swoją nazwę) wydają się znakomitym narzędziem zemsty na byłym partnerze.
Na marginesie – w mojej opinii krzywdzi to również taką osobę – nie ma ona motywacji do oderwania się od przeszłości i rozpoczęcia nowego, być może lepszego, życia.

Niemniej pora na konkluzję. Jeśli czytają do osoby rozwodzące się: nie dajcie się wmanewrować w winę, prawnie jest to ważna sprawa z potencjalnie dotkliwymi konsekwencjami. Częstokroć gorszymi niż sam rozwód czy złe małżeństwo.

GD Star Rating
loading...
Ten wpis został opublikowany w kategorii historia, ogólne, prawo i praktyka, rozstanie, sądy, urzędy, instytucje, wspomnienia z sądu i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 Responses to Winien i ma… przechlapane!

 1. NotifyMirosław pisze:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Witam. To o czym piszesz Olgierdzie może mnie dotyczyć. Wniosłem o rozwód, bo zwyczajnie miałem już dość małżeństwa bez przyszłości, ciągłych konfliktów i manipulacji. Wydawałoby się ,że zrobię przysługę małżonce, która nieustannie mówiła że nie jest szczęśliwa i że zabrałem jej wolność. Niestety, nastąpił zwrot w sytuacji, otóż teraz twierdzi że mnie kocha i nie rozumie dlaczego odszedłem.
  Wracając do tematu próbuje mnie za to obwinić, walczy o alimenty na siebie i dziecko. Bazuje na tym, że niby ją zdradzałem, co jest nieprawdą, zwyczajnie dużo pracowałem i ciągle wyjeżdżałem. Na moją niekorzyść działa to, że po wyprowadzeniu się nie byłem zbyt długo sam i stąd jej teoria, którą może uda mi się obalić. Trochę mnie zaniepokoiłeś-myślałem ,że jeśli zasądzą jej alimenty to max na pięć lat. Zgadzam się z teorią, że płacenie alimentów na matkę powoduje przyzwyczajenie do łatwego życia. Ona trzyma się właśnie tego, że po moim odejściu bardzo jej się pogorszyła sytuacja, nie pracuje i robi wszystko żeby tak pozostało. Szkoda tylko, że sąd prawdopodobnie nie uwzględni tego, że poprzez ślub znacznie się jej poprawiło, gdyż przedtem również nie pracowała, Wyznacznikiem sytuacji materialnej powinna być sytuacja sprzed małżeństwa… W dodatku ,co jest chyba oczywiste, “pod spódnicę” chowa nasze dziecko, zgadza się na widzenia tylko w jej domu pod jej kontrolą. Totalne bezprawie i nic nie można zrobić, nie wykradnę przecież dziecka. Sąd jako zabezpieczenie wydał wyrok płacenia zawyżonych alimentów ( w kwocie, której ex prawdopodobnie nigdy nie będzie w stanie sama zarobić), ale nie był łaskaw zabezpieczyć widzeń ojca z dzieckiem. Ot, polski sąd.
  Piszesz o bumadze Sądu Najwyższego, interesuje mnie wszystko, co może pomóc zapobiec utrzymywaniu ex, z tego co rozumiem Tobie się udało. Moja sprawa dopiero ruszy,na razie są pisemne przepychanki, nie wiem jeszcze jakiej taktyki użyje moja pani adwokat. Za wszelką cenę chciałbym zawalczyć o opiekę rownoważną naprzemienną, ale nie sądzę aby w mamusi myśleniu nastąpił jakiś przełom. Oczywiście będę próbował, w zasadzie nie mam nic do stracenia, mogę tylko zyskać.
  Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 0

 2. NotifyOlgierd pisze:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Mirosławie,

  Witamy.
  Spróbuję z Tobą nieco szerzej temat omówić mailowo, więc odbieraj pocztę.
  Tu wyjaśnię tylko kilka spraw, które poruszyłeś, a które mogą być interesujące.
  Dokładne wyjaśnienie znajdziesz w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym, w dziale Alimenty.
  Sąd, zasądzając lub nie alimenty, odnosi się nie do sytuacji sprzed ślubu, tylko do sytuacji sprzed rozwodu. Więc Wasze dochody i wszelkie pożytki z tego okresu będzie brać pod uwagę. Jeśli za sprawą rozwodu przypadająca na małżonkę część pieniędzy (które, słusznie skądinąd, ale niezupełnie słusznie wg prawa, uważasz za swoje) dramatycznie się zmniejszy, możesz mieć problem.
  Jeśli żona nie pracowała (nigdy), może Cię sąd niestety zobowiązać do alimentacji. Jeśli żona pracowała/ mogłaby (ma odpowiednie wykształcenie, doświadczenie i inne możliwości), w pierwszej kolejności zobowiązana jest dokonywać starań o samodzielne utrzymanie.
  Niestety,jak już zasądzą, nie ma to końca, chyba że żona wyjdzie powtórnie za mąż. Niektórzy myślą, że po 5 latach przestaje grozić wniosek o alimenty. To błąd. Wystąpić można w dowolnym momencie, oczywiście im dalej w las, tym trudniej będzie wykazać związek ewentualnego pogorszenia z faktem rozwodu. Wtedy znajdują zastosowanie przepisy o niedostatku. Jedyna pociecha (jak dla kogo oczywiście), że dzięki totalnemu skąpstwu naszego państwa, granica ustawowego niedostatku jest już niezmiernie blisko ubóstwa biologicznego (tzw. minimum egzystencji), w związku z czym tzw. normalnym pracującym ludziom coraz trudniej “załapać się” na jakiekolwiek świadczenia.
  Z alimentacją dziecka jest trochę inaczej, ale sąd tak czy siak będzie brać pod uwagę Waszą sytuację sprzed rozwodu. Natomiast żona nie powinna przesadzać z tymi roszczeniami i brakiem możliwości własnych, bo może wtedy zostać uznana za niezdolną do pełnienia samodzielnej opieki i wtedy Ty dostaniesz dziecko, a ona będzie musiała dokonywać osobistych starań lub płacić alimenty.
  O opiece równoważnej zapomnij, takie przemiany w myśleniu żony nie nastąpią, szkoda robić sobie złudne nadzieje. W obecnej rzeczywistości prawnej nie masz na to szans. Ale obym się mylił…
  Powodzenia tymczasem. I nade wszystko dbaj o więź z dzieckiem. To jest najważniejsze.

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 0

 3. NotifyMichał pisze:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Mirosław,

  Jestem gotów również do wsparcia. Adres michal@nocotytato.org.pl Na wszystko jest sposób czasem niestety trwa to długo. Potrzebujesz pomocy pisz.

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 0

 4. NotifyMyszak pisze:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Dodając do tego poczucie winy, które miałem, podjąłem decyzję, że jeśli to ma przyspieszyć sprawę i dać jakąś tam satysfakcję skrzywdzonej i porzuconej przeze mnie osobie, to może lepiej zakończyć to w danej chwili. Decyzję złą – która zamiast sprawę zamknąć, otworzyła ją na nowo…

  Duzo klopotow ominelo mnie w zyciu dzieki decyzji odwrotnej: ‘jesli chcesz rozmawiac o winie, to ja zaczne karmic papugi, drogie i dobre…’ Poniewaz ocena winy to opinia, a nie fakt, winny zwykle okazuje sie ten, kto ma mniej wyszczekana papuge.
  Nawet jesli na skutek takiego postawienia sprawy dochodzi do wojny o wine – duzo latwiej (i taniej) jest rozwiazac problem na tym etapie, niz pozniej.
  Prawne rozstrzygniecie bez orzekania o winie jest idealne, ustawia strony w pozycji rownowagi, co bardzo ulatwia podejmowanie decyzji szczegolowych; w polskim prawodawstwie rozwiodlem sie dwa razy – i stanowczy brak zgody na zwalenie winy na mnie doprowadzil do rozstan w miare cywilizowanych, bez absurdalnej jatki w sadzie i bez idiotycznej przepychanki pozniej, o szczegoly praktyczne.
  Ma sie to zupelnie nijak do poczucia winy; tak, czulem sie winny – i slusznie, zwiazek ktorego chcialem rozlecial sie, wiec na pewno gdzies popelnilem blad, prawdopodobnie nie jeden – i dokladnie to samo zrobila druga strona, czyli – moralnie oboje jestesmy w jakims stopniu winni. Co nie znaczy ze warto mieszac pojecia: wine w sensie moralnym, z wina w sensie prawnym. Wina moralna to pojecie etyczne, czasami przydatne, a czasami nie; wina prawna to narzedzie do dreczenia winnego przez reszte zycia, przydatne wylacznie w oczywistych przypadkach znecania sie nad partnerem; w kazdej innej sytuacji: absurdalne, szkodliwe i – na szczescie – nie do udowodnienia.
  Czyli: panowie i panie, kochajcie papugi, szczegolnie te wygadane, one sie naprawde czasem do czegos przydaja….
  Dziala tu ta sama logika jaka posluguje sie Prof. James Duane w wykladzie “Nigdy nie rozmawiaj z policja” ( http://video.google.com/videoplay?docid=-4097602514885833865 – niestety wersja polska, o ile mi wiadomo, nie istnieje) – nie warto tego robic, bo to w zadnym razie nie moze poprawic twojej sytuacji, a moze ja bardzo pogorszyc. Przyznanie winy nie ma sensu; nie moze prowadzic do niczego dobrego:
  – jesli przyznasz wine, a druga strona tego pozniej nie wykorzysta, to sytuacja jest taka, jak bez orzekania o winie – nic sie nie poprawilo, wiec po co?
  – jesli przyznasz wine, a druga strona to pozniej wykorzysta, sytuacja jest duuuuzo gorsza, czyli – po co?

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 0

 5. NotifyPaciek pisze:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Mam pewne obiekcje co do papug, broniłem się sam, była z papugą i co? Ona winna a ja nie. Uważam że najważniejsze są dowody pod warunkiem jeśli się je posiada, następnie wiarygodni świadkowie. Fakt uznania żony winnej nie powoduje ze mnie zabranie winy, gdzieś popełniłem błąd i teraz są tego konsekwencje. Poczucie winy będzie bez względu na ostateczny werdykt sądu.

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 0

 6. NotifyMirosław pisze:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Witam. Zdaję sobie sprawę, że pewnie mnie nie ominą alimenty na byłą, chciałbym chociaż aby były “w granicach rozsądku”. Pozew wniosłem bez orzekania o winie, też uznałem że chcę się rozwieść szybko i bez wyciągania brudów. Druga strona zmieniła na “z orzeczeniem wyłącznie o mojej winie”, siłą rzeczy musiałem zmienić na orzeczenie o jej winie. Jej chodzi o kasę, mając przy sobie dziecko myśli, że może wszystko. W czasie małżeństwa skończyła studia, uważam, że każdy może pracować jeśli chce. Podstawą w obronie będzie chyba trafienie w odpowiedni paragraf, pokazanie, że ex się uchyla od pracy. Też myślałem, że może to zadziałać na moją korzyść, tylko zależy to od przychylności sądu. Właśnie chciałbym pokazać że jej postawa będzie złym przykładem w wychowaniu dziecka, że nie jest odpowiedzialna i wydolna wychowawczo. Aby zapewnić sobie byt można na to zarobić albo wyciągać ręce do instytucji. Jak by nie było-jedno i drugie wymaga jakiejś tam zradności. Pozdrawiam.

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 0

 7. NotifyPaciek pisze:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Powiem inaczej, winna i nie mam przechlapane.

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 0

 8. NotifyOlgierd pisze:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Paćku,

  Pogratulować. O ile jest czego, bo zapewne miło nie było.
  Masz przynajmniej spokój z tym damoklesowym mieczem alimentów. Innych korzyści nie widzę, a samo pojęcie winy – pewnie ono być musi i ma doniosłe znaczenie prawne, ale powinno być zarezerwowane dla rzeczywistych przestępstw przeciwko osobom lub majątkowi. A od kwestii obyczajowych powinno się szanowne państwo odpimpać. Są bardzo osobniczo odmienne i – poza wszystkim – dynamicznie się zmieniają, wraz z warunkami życia i preferencjami społeczeństw. Ogólnie proszę o jak najmniej państwa w państwie, a szczególnie w rodzinie.

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 0

 9. NotifyKrzysiek pisze:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Przedstawię teraz spojrzenie z drugiej strony. I ja próbowałem orzeczenia winy mojej ex. Na pewno nie w celach finansowych (z pustego nawet Salomon nie naleje) – była to próba oczyszczenia się z ogromnych ilości błota, którym zostałem obrzucony w swoim środowisku, pracy i sądzie. Nie byłoby z tym problemów, gdyby nie systemowe założenie, że kobieta z gruntu jest niewinna rozpadowi małżeństwa. I tak przez 2 lata nie przesłuchano świadków, którzy by tę winę potwierdzili. Przesłuchano za to 4 świadków drugiej strony, wyłązcnie z najbliższego jej otoczenia (rodzina). Oczywiście każdy z nich miał mi coś innego do zarzucenia (zadziwiający brak zbierzności), zatem po 2 latach wobec pomijania w orzeczeniach tymczasowych wszelkich stawianych przeze mnie dowodów i nabrania pewności, że na tym nieskalanym gruncie wyrośnie co najwyżej wina obustronna, przystałem na wniosek drugiej strony – rozwód bez orzeczenia o winie, a karę jak się wkrótce okazało – moja ex wymierzyła sobie sama… ogólnie wyszedł z tego niezły scenariusz na ckliwy melodramat z elementami fantazy i szczyptą sensacji Grin

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 0

 10. NotifyPaciek pisze:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Może to dziwnie zabrzmi lecz duża w tym zasługa sędziny, obiektywnej osoby posługującej się faktami a nie pierdołami. Zeznania rodziny odrzuciła jako mało obiektywne, nie zajmowała się bzdetami i zagraniami adwokatki byżej która na pierwszej rozprawie została upomniana za żucie gumy. Być może pomógł mi fakt że broniłem się bez adwokata i końcowy werdykt jest splotem poszczególnych wydarzeń jakie miały miejsce? możliwe, teraz mam pustkę w głowie i zapotrzebowanie na święty spokój….

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby powiadomić kogoś, że odpowiedziałeś na jego komentarz kliknij znak @ przy jego imieniu. Tekst, który się pojawi w okienku edycji, nie będzie widoczny w opublikowanym komentarzu.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo