W środę polecą Bańki Miłości!

W tym roku wyjątkowo bo o 17:00 w Krakowie, Katowicach, o 12.00 w Częstochowie a jeśli nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności również w Rawie Mazowieckiej polecą w górę Bańki Miłości z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. Będą puszczane 25 kwietnia. Właśnie kończą się ostatnie przygotowania do ich organizacji w ponad 70 miastach świata. W tym roku do grona organizatorów dołączyła Bratysława, zaś organizatorzy wydarzenia w Polsce, oddając hołd Januszowi Korczakowi, zorganizowali je pod hasłem Korczakowskie Bańki Miłości. Idea Baniek Miłości łączy ludzi, których z roku na rok jest coraz więcej. Jakie mają pomysły by zwrócić uwagę na alienację rodzicielską jako formę krzywdzenia dzieci?

W Krakowie Bańki Miłości będzie można puszczać na płycie Rynku Głównego obok Sukiennic od strony ulicy Brackiej. Oprócz puszczania większych i mniejszych baniek będzie można spotkać dzieci przebrane za postacie z książki “Król Maciuś I”, które przygotowały transparenty z hasłami i cytatami z publikacji największego z przyjaciół i obrońców dzieci – Janusza Korczaka. Ponadto na tę okazję przygotowały ulotki, które będą wręczać wszystkim zainteresowanym. Dzieci do ostatniej chwili nie zdradziły nam, które z myśli Korczaka najbardziej je zafascynowały. Osoby, które nie mogą dotrzeć osobiście, zapraszamy do oglądania wydarzenia na żywo za pośrednictwem kamer internetowych.

Również w Katowicach dzieci przygotowały specjalną niespodziankę, która, oprócz ogromnych baniek mydlanych, będzie cieszyć dorosłych i dzieci. Zapraszają o 17:00 na ul. Stawową.

[Aktualizacja 24.04.2011, g. 10:30]

W Częstochowie o 12.00 na Placu Biegańskiego będzie można dmuchać i podziwiać bańki miłości. Imprezę zorganizował Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka w Częstochowie wraz ze stowarzyszeniem Daj mi czas oraz KPOR.

Natomiast w ramach obchodów patrona swojej szkoły ZSS przygotował liczne atrakcje, wśród których znalazły się: wyszukiwanie informacji o swoim patronie i cytatów z jego prac, nawiązywanie kontaktów ze szkołami noszącymi imię Janusza Korczaka, konkurs plastyczny i pokonkursowe wystawy, odsłonięcie rzeźby patrona i założenie jego księgi. Wszystkie aktywne dzieci udadzą się na wycieczkę „Śladami Janusza Korczaka”, będą uczestniczyć w „Żywych lekcjach historii” i czytać książki o przygodach Króla Maciusia czy oglądać film o nim. Dzieci przygotują również wyjątkowo udekorowaną królewską salę balową i królewskie szaty, by móc uczestniczyć w „Balu Króla Maciusia Pierwszego”, w ramach którego odbędzie się konkurs na najpiękniejsze królewskie szaty.

[koniec aktualizacji]

Informacje o godzinie i miejscu Baniek Miłości w Rawie Mazowieckiej podamy po oficjalnym potwierdzeniu przez organizatorów na naszym facebookowym profilu. Informacji możecie również szukać na grupie alienacja rodzicielska.

Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej jako akcja został zapoczątkowany w 2006 roku przez Parental Alienation Awareness Organization. Sarvy Emo, która początkowo stanęła na czele tej organizacji, postanowiła zorganizować wydarzenie, które utkwiłoby w świadomości ludzi. Od 2008 roku za sprawą Komitetu Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica, Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej zawitał do Krakowa. Rok temu do akcji włączyły się również Katowice. Tegoroczna edycja ma szansę odbyć się w czterech miastach w Polsce.

Wszystkie osoby, które będą miały okazję do przybycia na Bańki Miłości w którymkolwiek z  miast zapraszamy do przesyłania do nas zdjęć, filmów i relacji na nasz adres mailowy bankimilosci@nocotytato.org.pl (mogą być również linki do materiałów już umieszczonych w internecie). Całość zbierzemy i przedstawimy w kolejnych wpisach.

GD Star Rating
loading...
W środę polecą Bańki Miłości!, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Ten wpis został opublikowany w kategorii dzień świadomości alienacji rodzicielskiej, ogólne, relacje między rodzicami, organizacje i ruchy, alienacja rodzicielska, prawa dziecka, prawa rodzicielskie i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 Responses to W środę polecą Bańki Miłości!

Dodaj komentarz