Nawet mafia tak nie postępuje

Chciałbym poinstruować Panie, które właśnie tworzą plany co do dalszego życia poza związkiem ze swoim chłopem. Mam jedną dobrą radę – chłopa nie można dobić, o chłopa po rozwodzie należy dbać.

Wzorem dla Pań powinna być mafia. Jak wiadomo ten kartel przestępczy w żadnym, ale to żadnym wypadku, nie zabija swoich ofiar. Wręcz przeciwnie – stara się je hodować tak, aby jak najdłużej dawały zysk. Jak zbiera się haracz z lokalu, to nie tylko trzeba wpaść co miesiąc po wypłatę, ale także należy podjąć pewne inwestycje. Dostarczyć nielegalny alkohol, posadzić przy stolikach atrakcyjne panie, zapewnić właścicielowi spokój w domu… Krótko mówiąc dbać, aby krówka się tuczyła i broń Panie Boże nie zdechła, bo przestanie dawać mleko. Krówka, która nie daje mleka, nadaje się tylko do rzeźnika, a to się kompletnie nie opłaca.

W polskim zwyczaju jest jednak zupełnie inaczej – najpierw trzeba krówkę dobić a potem z truchła zedrzeć wszystko jak leci, aż zostaną kości z wyssanym szpikiem.

Szanowne Panie! Jeżeli przyjdzie wam do głowy pomysł, aby się pozbyć chłopa całkowicie podnosząc mu alimenty w nieskończoność, nasłać na niego Policję a do tego jeszcze pozbawić go kontaktu z dziećmi, to możecie być pewne jednego. Krówka padnie pod waszym ciężarem i kompletnie nic nie uzyskacie. Każdy komornik w Polsce doskonale wie, że dłużnika nie może dobić, bo sam straci zatrudnienie. Chciałbym, aby każda z polskich dam, zachowała się tak, jak włoska mafia, a nie jak zbir czatujący na podróżnych z rekietem.

GD Star Rating
loading...
Ten wpis został opublikowany w kategorii alimenty, mężczyźni i kobiety, o życiu, ogólne, praca, utrzymanie, zarobki, relacje między rodzicami, rozstanie, siła stereotypu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Nawet mafia tak nie postępuje

 1. NotifyMichał pisze:

  A ja bym takich dobrych rad nie udzielał i osobiście wolałbym, żeby w swej bezdennej głupocie i chciwości prowadzeni moglibyśmy być wprost do więzienia za nie płacenie. Tam nie trzeba martwić się z czego opłacić czynsz, czy co włożyć do pyska, a dzieci? No przecież i tak nie mamy z nimi kontaktu…Zachodzi wtedy taka absurdalna sprawiedliwość społeczna, ona płaci za mnie, bo siedzę na koszt podatników, a kiedy pracuje płaci podatek, a nawet jak robi na czarno, albo żyje z alimentów lub nierządu kupując przysłowiową bułkę płaci VAT. Ojcowie do pudła!!

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 5 Słabe 1

 2. NotifyJerzy pisze:

  Nie wiem jak wam ale mi jak myślę o sytuacji ojciec (poza profesorami psychologii ew.)- sąd w tym kraju natychmiast do głowy przychodzi termin ukuty przez Józefa S. – wróg ludu! Ot co! Do łagrów powsadzać niech robią na te alimenty.

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 2 Słabe 0

 3. Notifykaziol pisze:

  Niestety poczucie bycia ofiarą jest niesamowitą siłą napędową do tzw. odwetu. A odwetem może być: odebranie dziecka, utrudnianie kontaktów, podważanie autorytetu drugiego rodzica, w końcu symbliczne już “puszczenie tej drugiej osoby w samych skarpetach”. Lista może być długa, wręcz nieskończenie długa… I tą ‘ofiarą’ nie jest tylko kobieta, bywa także mężczyzna. Np. ojciec mojego syna Frown

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby powiadomić kogoś, że odpowiedziałeś na jego komentarz kliknij znak @ przy jego imieniu. Tekst, który się pojawi w okienku edycji, nie będzie widoczny w opublikowanym komentarzu.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo