System opieki społecznej niszczy ludzi dobrej woli!

Znowu nie wysłuchano dzieci! Tym razem nie wysłuchano dzieci wychowujących się w rodzinie zastępczej prowadzonej w Piastowie przez państwa Berlińskich, czy chcą być z niej zabrane. Nie wysłuchano dzieci czy chcą być zabrane ze swoich szkół (p. Berlińscy posłali dzieci do dobrych szkół niepublicznych). Nie wysłuchano także rodziców biologicznych, którzy mają dobre relacje zarówno z dziećmi jak i z Berlińskimi. Nieporadność wychowawcza i życiowa rodziców biologicznych nie jest powodem do pomijania ich w tak ważnej sprawie. Choć mamy wiele zastrzeżeń do pracy kuratorów sądowych – również tych w Pruszkowie – to w tej sprawie nie wysłuchano także ich. Kuratorzy rodzinni nadzorujący stale dom Berlińskich wyrażają się o nim bardzo pozytywnie i są zaskoczeni tym, że Wojewoda na wniosek Starosty likwiduje dom Berlińskich. Ich także nikt w tej sprawie nie słuchał.

Najgorsze jest to, że praktykę ignorowania dzieci, ich opiekunów prawnych (w tym rodziców biologicznych) a nawet kuratorów sądowych znających dzieci wraz z Wojewodą i Starostą uprawia Rzecznik Praw Dziecka. Liczymy na to, że Sąd Rodzinny w Pruszkowie nie zgodzi się na arbitralne decyzje Starosty Pruszkowskiego, zanim dogłębnie nie przeprowadzi całego postępowania, a w szczególności nie wysłucha samych dzieci i ich rodziców biologicznych.

Pomóżmy szóstce dzieci, którym ktoś chce przewrócić ich świat. Pomóżmy wybitnym wychowawcom – pani Marii i panu Jerzemu – pomóżmy środowisku, które dla dzieci w potrzebie poświęca całe swoje życie.

Niech każdy z nas napisze od siebie krótki list do Rzecznika Praw Dziecka z kopią do Starostwa Pruszkowskiego, do Rzecznika Wojewody Mazowieckiego i do mediów. Wystarczy kliknąć tutaj (jeżeli komuś nie działa ten link, na dole tego tekstu podajemy adresy do skopiowania), aby taki list zaczął się tworzyć. Temat i treść niech każdy napisze sam. Nie zapomnijmy się podpisać. Można rozszerzyć listę adresową, jeżeli znamy dziennikarzy, czy inne osoby, które chcielibyśmy powiadomić o naszym proteście.

Można również podpisać petycję przygotowaną przez wychowanków tego wspaniałego domu na petycje.pl.

Zapraszamy także do przyłączenia się do wydarzenia na Facebooku i do zaproszenia wszystkich swoich znajomych! Nie pozostawajmy obojętni na krzywdę dzieci i wspaniałych wychowawców.

Poniżej rozmowa Piotra Pacewicza z panią Marią Berlińską.

A oto adresy do wysłania maila:
Rzecznik Praw Dziecka – rpd@brpd.gov.pl
Rzecznik Wojewody Mazowieckiego – rzecznik@mazowieckie.pl
Niektóre media – listydogazety@gazeta.pl, internet@se.com.pl, polityka@polityka.com.pl, widzowie@tvn.pl, news@polsat.com.pl, wiadomosci@tvp.pl, panorama@tvp.pl, redakcja@polskatimes.pl, redakcja@naszdziennik.pl, redakcja@newsweek.pl, jedynka@polskieradio.pl, trojka@polskieradio.pl, redakcja@rmf.fm, radiozet@radiozet.pl, bronimyrdd@nocotytato.org.pl, kontakt@tvn24.pl, rozmowy@tok.fm

GD Star Rating
loading...
Ten wpis został opublikowany w kategorii ratujmy rodzinny dom dziecka państwa Berlińskich, decyzje w ważnych sprawach dzieci, sądy, urzędy, instytucje, prawo i praktyka, akcje no co ty Tato, prawa dziecka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

28 Responses to System opieki społecznej niszczy ludzi dobrej woli!

Dodaj komentarz