Uwaga na kontrnatarcie pseudopsychologów

Być może niewielu wie, ale w połowie listopada odbędzie się w Lublinie Ogólnopolska Konferencja Naukowa: Warunki wykorzystywania metod projekcyjnych w psychologicznej diagnozie dla potrzeb Sądu. Może i nie ma w tym nic złego – wszak wymiana informacji i spostrzeżeń jest cenna, jednakże po zapoznaniu się z programem włos jeży się na głowie, ponieważ najznamienitsze tytuły naukowe spotkają się, aby pochylić się nad skompromitowanymi i niewiarygodnymi metodami badawczymi aby, jak sądzę z tytułów poszczególnych paneli, przedłużyć ich żywot w polskiej rzeczywistości sądowniczej.

Zgroza!

Teraz zastosuje pewien wybieg psychologiczny posługując się cytatem z programu: Kontrowersje wokół najczęściej stosowanych metod projekcyjnych przecież są, ale metody te, ponieważ były i są stosowane od wielu lat, na pewno mają swoją wartość.

Złapaliście się?

Wartość ma tylko to co jest po słowie ale. Zatem jeszcze raz – metody te mają wartość, ale historyczną, jako mroczne karty psychologii.

GD Star Rating
loading...
Uwaga na kontrnatarcie pseudopsychologów, 4.7 out of 5 based on 6 ratings
Psychologia to nauka, nie czaryWylać plamę z kąpielą?
Ten wpis został opublikowany w kategorii siła stereotypu, prawo i praktyka, psycholodzy, psychiatrzy, badania, prawa dziecka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 Responses to Uwaga na kontrnatarcie pseudopsychologów

Dodaj komentarz