Jaskółka

No i pierwsza jaskółka się pojawiła. Może nie ogromna, ale jednak powiało nadzieją na zmianę świadomości w organach sprawiedliwości. Całą sprawę znam tylko z relacji prasowych, ale to już daje pewne wyobrażenie o sytuacji. Pani pluła Panu do jedzenia oraz okładała Pana ile wlezie przy dzieciach. Pani dostała za to Niebieską Kartę. Następnie przyznała się do wszystkiego w prokuraturze dobrowolnie poddała się karze. Gdy i to nie pomogło musiała wyprowadzić się z domu w ciągu dni 3. Tym razem sprawiedliwość zatryumfowała a zło zostało ukarane.

Należy się cieszyć, że zaczęły się zmiany w postępowaniu naszego wymiaru „sprawiedliwości”. Jeszcze jakieś 4 lata temu, kiedy pojawiałem się na komisariacie ociekający krwią, Policja robiła wszystko, aby nic nie zrobić. Jeszcze 4 lata temu uważałem za umiarkowany sukces, kiedy założono mojej byłej Niebieską Kartę. Ale wtedy obrażenia były naprawdę poważne i władza naprawdę nie mogła postąpić inaczej.
Należy się cieszyć, bo przecież jeszcze 2 lata temu połamanie komuś nosa nie było znęcaniem się. Postęp jest jest i nie można zaprzeczyć, że wiatr odnowy powiał…

Tylko jest jakiś taki niedosyt, bo Pani sama się przyznała do swoich czynów, więc prokurator nie miał innego wyboru. Ale i tutaj jednak widać postęp. Moja była w swoich zeznaniach także mówiła bez żadnego skrępowania, że biła, ale ona „się wtedy tylko zdenerwowała” więc nie miała wyboru – musiała przywalić. Fałszowała podpisy na dokumentach ale tylko „z rozpędu”, niejako „przez zapomnienie”.

W każdym razie jest wielka radość z postępów na ulicy Chmielnej w Lublinie.

Szanowna redakcjo,

Chciałem serdecznie podziękować za podjęcie tematu przemocy domowej wobec mężczyzn. Sądzę że to temat całkowicie marginalizowany w naszym społeczeństwie. Przeszło 4 lata temu publicznie na forum wstroneojca.pl ogłosiłem, że mężczyzna który doprowadzi do prawomocnego skazania kobiety z art 207 k.k. będzie miał możliwość zjedzenia kolacji w najlepszym lokalu w mieście a jego dzieci spędzą dzień w centrum rozrywki na mój koszt. Dzisiaj swoje zobowiązanie chciałbym spełnić. W związku z tym proszę o kontakt z osobą wymienioną w powyższym artykule.

Z wyrazami szacunku

GD Star Rating
loading...
Ten wpis został opublikowany w kategorii sądy, urzędy, instytucje, być ojcem, prawo i praktyka, mężczyźni i kobiety, przemoc, dyskryminacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 Responses to Jaskółka

Dodaj komentarz