Skuteczny tata bez mamy – wersja hard

Jeśli pamiętają Państwo wersję soft wpisu sprzed kilku dni, są już Państwo gotowi przyjąć wersję hard. Różni się tym, że jest chyba jeszcze skuteczniejsza, o ile w takich kategoriach wolno patrzeć na trudne sprawy rozpadającej się rodziny.
Dlaczego hard? Myślę, że to się samo wyjaśni.

W tej wersji sformułowanie “bez mamy” nabiera zupełnie nowego złowieszczego znaczenia.
Nie jest to wersja dla każdego. Wymaga na pewno determinacji, sporej dozy egoizmu i czegoś jeszcze, czego nie umiem nazwać. Może odwagi, może bezczelności…

Kto umie postawić wszystko na jedną kartę? Według mnie kwalifikują się do tego dwa typy ludzi: jedni, którzy nie mają nic do stracenia; drudzy, którzy mają do stracenia bardzo dużo, ale nie boją się zmian.

Generalnie wersja hard wymaga przeprowadzenia gwałtownej życiowej wolty – zabrania dziecka/dzieci  i zaszycia się w cichym tajnym zakątku – im dalej, tym fajniej. Najlepiej rokują dzieci na tyle małe, aby nie robiły problemów, a na tyle duże, aby nie musiały być przyklejone do sutka. W wersji dla ubogich warto zadbać o kąt u ludzi (np. przy dalszej rodzinie) i robotę na czarno (trudniej wytropić); w wersji dla bogaczy dobrze zawczasu wykopać skarb z ogródka i udać się (z fałszywym paszportem – a dlaczego nie? Kto bogatemu zabroni?) do jakiegoś miłego ciepłego kraju. I kilka lat żyć z oszczędności, nie meldując się ani nie zatrudniając nigdzie.

Dość ważny szczegół – lepiej się w ogóle przed tą operacją nie rozwodzić. Wtedy jest się pełnoprawnym opiekunem dla dzieci i można skłamać, że to było wszystko uzgodnione, a jako mąż “mam chyba prawo wyjść po papierosy”. “Ale przecież Ty wcale nie palisz” “Ach, to moje roztargnienie”.

Niech kogoś czasem nie przerazi myśl, że to tak już całe życie trzeba się będzie chować jak szczur w kanałach. Nie, nie ma takiej konieczności. Po 2-3-5 latach można się samemu ujawnić i w zależności od sytuacji: przeprowadzić rozwód/ wykazać brak zainteresowania małżonki dziećmi i sprawami rodziny/ poddać małżonkę i siebie badaniu na okoliczność siły więzi z dziećmi/ wystąpić o alimenty. Możliwych scenariuszy może być wiele – w każdym z nich należy przede wszystkim dbać o dzieci. Wszak to wszystko dla ich dobra, nieprawdaż?

GD Star Rating
loading...
Ten wpis został opublikowany w kategorii decyzje w ważnych sprawach dzieci, alienacja rodzicielska, miłość rodziców, rozstanie, być ojcem, mężczyźni i kobiety, opieka nad dziećmi i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 Responses to Skuteczny tata bez mamy – wersja hard

Dodaj komentarz