Za dużo chciała

Nie chciałbym nikogo straszyć, ale zamierzam przytoczyć kilka zdarzeń, które miały miejsce w rzeczywistości.

Z pewnego miasta na wschodzie Polski ojciec rodziny wyrusza do Londynu. Jest cukiernikiem, więc dość szybko znajduje zajęcie w restauracji. Nieźle mu się powodzi i zamierza ściągnąć swoją rodzinę do wielkiego świata. Żonę i trójkę dzieci. Żona regularnie odbiera przelewy, dzięki czemu prowadzi całkiem wygodne życie, budząc powszechną zawiść. Nie ma zamiaru rezygnować z tak wygodnego życia. Czas płynie i nic się nie zmienia. Pewnego dnia on dostaje wypowiedzenie, więc dzwoni do żony i mówi jej, że w takim razie wraca do kraju. Ona odpowiada, że nic z tego. Skoro jest, to ma zarobić na nią i dzieci a do domu nie wracać. Idzie do metra, pociąg ciągnie jego ciało po szynach.

Następny człowiek wyjechał do innego kraju. Ciężko pracował i latał do domu co 3 miesiące. Wysyłał pieniądze i z podziwem patrzył, że jego dzieciom i ukochanej żonie niczego nie brakuje. Namawia wiele razy do tego aby ona do niego przyjechała. Czeka i tęskni. Ale ona nie miała zamiaru rezygnować ze statusu żony emigranta. W końcu po 5 latach przyjechała wraz z dziećmi do kraju, w którym on pracował. Pokazał jej dom i samochód, poinformował o przygotowanych miejscach w szkołach dla dzieci. On wrócił do pracy, dzieci do szkoły a ona… zwiedzała sklepy. Po miesiącu okazało się, że ona zakochała się we właścicielu baru szybkiej obsługi. On nie wytrzymał. Odcięli go z najbliższego drzewa.

Kolejna historia. On już dobrze po czterdziestce, mieszkanie i samochód, dwie córki. Ona nigdy nie pracowała. Mały kredyt, ale on ciągle słyszy, że jest za mało. Pojechał więc do obcego kraju, co trzy miesiące wpadał do domu na tydzień. Przez 4 lata ona żyła całkiem dobrze z tego, co on zarobił. W końcu on powiedział, że albo ona przyjedzie z dorastającą córką, albo on wraca do Polski. Przyleciały do niego z córką na kilka dni, żeby się zorientować. Zaczęli poszukiwania szkoły, on wynajął większe mieszkanie. Ona namawiała go na kredyt mieszkaniowy w Polsce, żeby kupili drugie mieszkanie. We wrześniu czekał na nie na lotnisku. Żona zadzwoniła i zażądała pieniędzy na życie. Przeniosła się do nowego mieszkania a z wynajmu starego zaczęła osiągać własny dochód. On został na lotnisku z wielkim długiem, sam…

Te historie mają pewien wspólny mianownik. Jedna z osób w związku doszła do wniosku, że dzięki zaradności i pracy tej drugiej można sobie wygodnie i beztrosko żyć. Tylko że pasożyt może czasami doprowadzić do jego śmierci organizmu, który go karmi. Warto o tym pamiętać.

GD Star Rating
loading...
Ten wpis został opublikowany w kategorii być ojcem, historia, mężczyźni i kobiety, o życiu, ogólne, rozstanie, siła stereotypu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 Responses to Za dużo chciała

 1. NotifyNerwus pisze:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Z pewnego miasta na wschodzie Polski ojciec rodziny wyrusza do Londynu. Jest cukiernikiem, więc dość szybko znajduje zajęcie w restauracji….Pewnego dnia on dostaje wypowiedzenie, więc dzwoni do żony i mówi jej, że w takim razie wraca do kraju.

  Ja nie wiem, jakby się zachowała moja była żona, obawiam się jednak, że by sugerowała, żebym znalazł inną pracę za granicą.
  Wiem natomiast, jakby się zachowała moja obecna partnerka. Powiedziałaby, że może spróbujemy otworzyć coś w Polsce razem? Choćby cukiernię?
  Ta pewność to jest właśnie to, co lubię najbardziej. Grin Dlatego się tak szybko zdecydowałem na obecną partnerkę, spróbowałem normalnego życia i powrót do byłej jest już niemożliwy.
  Niech żyją dojrzałe kobiety! Yes

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby powiadomić kogoś, że odpowiedziałeś na jego komentarz kliknij znak @ przy jego imieniu. Tekst, który się pojawi w okienku edycji, nie będzie widoczny w opublikowanym komentarzu.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo