Walczy do końca – półfinał Must be The Music w niedzielę!

6 maja odbędzie się dziewiąty odcinek programu Must Be The Music 3, w którym Sebastian “Biały” Białek po raz kolejny zmierzy się z innymi wokalistami i wymagającym jury. Czwarty i ostatni półfinał to nie są żarty, konkurencja jest ostra. Z kim zmierzy się Sebastian w najbliższym odcinku, przekonamy się w niedzielę o 20.00. Po pierwszym występie “Białego” okrzyknięto królem internetu, człowiekiem, który łamie stereotypy i łączy ludzi. Tysiące osób śle wyrazy sympatii, obiecuje trzymać kciuki za występ i jego sprawę. Wszyscy mówią wprost, że szykują się do głosowania sms w najbliższą niedzielę.

Must be the Music to niedzielny program Polsatu, który w tym sezonie – jak wynika z sondażów – zostawia w tyle konkurencyjne programy takie jak X Factor (TVN) czy Bitwę na Głosy (TVP2). W tej chwili program ogląda niemal 4 miliony ludzi. W ostatnim, czwartym odcinku, Sebastian usłyszał od jury cztery głosy na tak i otrzymał ponad 50 % głosów telewidzów w rankingu tygodniowym – dosłownie zmiażdżył konkurencję.

Sebastian Białek królem internetu

Takie nagłówki pojawiły się w prasie, i choć brzmią trochę patetycznie nie ma wątpliwości, że popularność tego młodego człowieka, gwałtownie skoczyła w górę. Przed pierwszym występem Białego jego fanpage śledziło ponad 200 fanów, w tej chwili jest ich prawie 2500. Protest song „Walczę do końca” na youtube ma już ponad 3,5 miliona odsłon, a trzeba dodać, że ludzie kopiują klip umieszczając go na swoich kanałach, czy w innych miejscach w sieci. Właściwie nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie dotyczące popularności samej piosenki. Jedno jest pewne – dotarł ze swoim przekazem do milionów Polaków i wpisał na stałe w świadomość wielu ludzi wyśpiewując to, co nie udało się do tej pory tysiącom ojców. Swoją piosenką opowiedział dramat walki o dziecko, historię, pod którą podpisałoby się wielu polskich ojców.

Biały stał się niejako reprezentantem pewnej grupy społecznej, w imieniu której walczy tak, jak umie najlepiej. Poprzez muzykę, komponując kolejne protest songi. Szczytny cel podsumował jeden z internautów – nic więc dziwnego, że są przekonani, że wygra 3 edycję show. Na internetowych łamach Super Expressu pojawiła się sonda, z której wynika że 94% internautów wierzy, iż to właśnie Białek będzie zwycięzcą programu.

Biały łamie stereotypy…

Często ojcowie, którzy usilnie domagają się respektowania praw swoich dzieci, są oceniani jako agresorzy. Manifestowanie swojego stanowiska, to coś niepożądanego, niektóre instytucje mówią wprost, że jeżeli ojciec domaga się usilnie praw do dzieci, to w ich oczach traci. „Walczę do końca” i sposób zaprezentowania go w muzycznym show, dość skutecznie mógł podważyć ten stereotyp. Sebastian, występując na scenie, całym sobą pokazał, z jakim problemem zmagają się ojcowie. Pokazał to nie tylko treścią, ale i formą – tym, jak utwór wykonał. Ludzie opisują sytuacje, z którymi spotykają się na ulicach. „Na przystanku usłyszałam, że ten chłopak Biały co śpiewał w MBTM ma serce. Aż mnie zatkało. Nawet babcie go popierają a więc to już coś. Walczymy razem z tobą.” pisze Marta na facebooku. Internauci zwracają uwagę, że rodzice mają równe prawa i pomimo przeciwności Biały ma się nie poddawać. Pocieszają go, że wszystko się ułoży. „Mądra wypowiedz od młodego człowieka to coś rzadko spotykanego” komentuje ktoś inny. Wiele osób podkreśla, że tekst piosenki jest bardzo wzruszający, bardzo życiowy, że jak jej słuchali, łzy same napływały im do oczu.

Wielu do jego twórczości przekonał zapał, z którym tworzy i wykonuje swoje utwory „zawiera wszystko, czego inni nie potrafią przełamać: siła, moc psychiki, INDYWIDUALNOŚĆ, szczery, mocny przekaz!” to kolejny komentarz. W internecie pod artykułami, klipami, linkami na facebooku takich komentarzy są tysiące.

Biały dostał mnóstwo głosów nie tylko od zwyczajnych ludzi. Wyrazy uznania usłyszał też od raperów „z górnej półki”, którzy gratulowali mu występu, przekazu i formy technicznej wykonania utworu. Swój komentarz na temat Białego zawarł również Kuba Wojewódzki „Ciekawe rzeczy dzieją się ostatnio w polsatowskim programie «Must Be The Music». Z powodu przedawkowania programów muzycznych z jurorami unikam ich jak ognia, jednak w tym przypadku coś mnie zatrzymało. Zespół Teddy Jr. i wykonawca Sebastian Biały Białek. Okazuje się, że ciągle może być i artystycznie, i z przesłaniem. Wtedy nawet kompetentni jurorzy nie przeszkadzają.”

Wiele osób docenia postawę rapera, a liczne kobiety zazdroszczą synowi Sebastiana takiego ojca. Również te same kobiety zdecydowanie dosadniej wyrażają się o matkach, które utrudniają kontakt i chcą pozbawić dzieci ojców. Sam Sebastian w wywiadach podkreśla, że ze swoim przekazem chciał dotrzeć nie tylko do ojców, ale również do matek, które ze swojego zachowania mogą wyciągnąć wnioski. Chciał dotrzeć również do sędziów i wszystkich instytucji, które są nie w porządku wobec „facetów” traktując ich z góry, ustawiając na przegranej pozycji, zwracając uwagę, że dowody „facetów” w sądach są ignorowane. Podkreśla, że największym problemem jego i wielu ojców jest to, że bardzo rzadko mogą widywać swoje dzieci.

Biały zmienia nie tylko stereotypy dotyczące ojców, ale także hip-hopowców. „My pana poznajemy. To pan jest ten Biały, na prawdę ta muzyka Hip Hop nie jest taka zła jak myśleliśmy… Ty mówisz o prawdzie… to jest naprawdę pozytywne.” opowiadał Sebastian po tym, jak podeszło do niego małżeństwo w wieku około 70 lat.

… i łączy ludzi

Oprócz wymienionych wyżej przykładów, przede wszystkim ojców. Wielu, którzy do tej pory ukrywali swoje historie, otworzyło się i pisze wprost o swoich problemach. Inni podkreślają, że jeżeli ojcowie są dyskryminowani, to fakt ten najbardziej uderza w dzieci, które nie są niczemu winne. Niezależnie od gustów muzycznych czy poglądów politycznych i społecznych ludzie mówią wprost, że będą wysyłali smsy na niego by poprzeć jego sprawę. Podkreślenia wymaga fakt, że pierwszy raz zdarzyło się w historii Must be the Music, aby nawet sami uczestnicy programu zachęcali ludzi do oddawania smsów na Białego: Krzywa Alternatywa z Oświęcimia, Raper z Kairu EDDIE E FIVE, występujące gwiazdy tegorocznych Dni Czechowic-Dziedzic, również zaprzyjaźnione z Białym składy Hip Hopowe: Sadam z Częstochowy, RDU CREW z Żywca, Conte i Łoboz z Gorzowa Wielkopolskiego.

W najbliższą niedzielę

Raper wystąpi z utworem oddającym hołd czechowiczance. — Wybierając utwór kierowałem się osobistymi odczuciami. Rok temu moja koleżanka z klasy straciła życie w wypadku motocyklowym. Tym występem między innymi oddaje jej hołd. Zaznaczam, iż utwór skierowany jest do wszystkich słuchaczy — komentuje Biały.

Zachęcamy wszystkich czytelników no co ty Tato do oglądania najbliższego odcinka Must Be The Music, w niedziele o godz.20.00, a także przypominamy, że w czasie trwania programu ludzie wybierają swoich finalistów wysyłając na nich smsy. Głosujcie na Białego!

GD Star Rating
loading...
Walczy do końca - półfinał Must be The Music w niedzielę!, 5.0 out of 5 based on 2 ratings
Ten wpis został opublikowany w kategorii ogólne, sądy, urzędy, instytucje, siła stereotypu, ojcowie i dzieci, miłość rodziców, dyskryminacja, desperacja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 Responses to Walczy do końca – półfinał Must be The Music w niedzielę!

Dodaj komentarz