Walczy do końca! Biały w Must be the music

W najbliższą niedzielę 25 marca o 20.00, w czwartym odcinku programu rozrywkowego emitowanego w telewizji Polsat wystąpi raper Biały, który napisał, protest song „Walczę do końca”. Przyjechał do Must Be The Music 3 żeby walczyć o prawa do syna.

Naprawdę nazywa się Sebastian Białek i jest 22-letnim raperem z Czechowic-Dziedzic a utwór dedykuje wszystkim ojcom, którzy w Polsce walczą o swoje dzieci w sądach rodzinnych.

Biały jest znany czytelnikom no co ty Tato – jego którego teledysk został pokazany we wpisie Desperacja. Nie przybliżaliśmy wówczas jego sylwetki, ani historii. Zastanawialiśmy się nad motywacją ojca do manifestowania uczuć wyrażonych w klipie, a także zasadnością tego kroku. Dziś wiemy, że sam teledysk powstał po wygranej sprawie o kontakty z synem, który ma 16 miesięcy i może się widzieć z Tatą w co drugi weekend bez obecności matki, z możliwością zabrania do siebie.

Sebastian w wywiadach podkreśla zjawisko dużej dyskryminacji ojców w sądach rodzinnych, a sam teledysk stworzył z przesłaniem, aby ojcowie nie poddawali się mimo wszystko. Sebastian ma nadzieję, że w ten sposób zmotywuje ich do działania.

Must be the music to show z udziałem Kory, Zapendowskiej, Sztabi i Łoza zasiadających w jury. Stanowi konkurencję dla programów X Factor (TVN) oraz Bitwa na głosy (TVP2). Zainteresowanie udziałem i oglądalnością tego typu programów jest ogromne. Na castingu do programu tylko w Katowicach zgłosiło się aż 3 tysiące osób. Zaangażowanie chętnych było ogromne, pierwsi pojawili się już poprzedniego dnia czekając na swoją szansę całą noc. Must be the Music – Tylko muzyka ogląda blisko 3,5 mln widzów.

Ten show telewizyjny to konkurs przeznaczony dla wokalistów, zespołów beatbokserów, ale także instrumentalistów. Z castingów zostało wybranych 150 osób, którzy teraz wystąpią przed jury. Aby uczestnik mógł przejść do następnego etapu musi dostać co najmniej trzy głosy od jury, które w ten sposób wyłoni dalszych 32 uczestników. Następny pojedynek to cztery półfinały, a z każdego z nich przechodzą po dwie osoby, oraz jedna z tzw. „dziką kartą” zdobytą dzięki głosom na Facebooku. Zwycięzca programu otrzymuje 100 tysięcy złotych oraz prawo udziału w konkursie podczas festiwalu Sopot TOPtrendy.

W czwartym odcinku programu Biały występując w białej koszulce z napisem „Nie dyskryminujcie ojców” ma szansę zjednać sobie publiczność i jury prostym, jasnym ale przede wszystkim autentycznym przesłaniem swojego utworu. Kończąc mówi: „kocham cię synu”. Zza kulis wiemy, że Kora była niecenzuralnie zachwycona i wzruszona występem Sebastiana.

Życzymy powodzenia w sądzie i na scenie. Będziemy mocno trzymać kciuki!

GD Star Rating
loading...
Ten wpis został opublikowany w kategorii ogólne, ojcowie i dzieci, miłość rodziców, być ojcem, dyskryminacja, desperacja i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

23 Responses to Walczy do końca! Biały w Must be the music

Dodaj komentarz