Rozmawiałem z córkami matek alienujących

Alienacja rodzicielska

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy miałem możliwość rozmawiania z kilkoma paniami – dziećmi z rozbitych rodzin. Rozmawiałem oczywiście na temat sytuacji ojców w Polsce, alienacji, relacji między rodzicami a dziećmi i pomiędzy rodzicami w okresie rozstania i później. Wszystkie stwierdziły jednogłośnie, chociaż nawet pewnie nie wiedzą o swoim istnieniu, że matka nimi manipulowała i przez kilka lat w ogóle nie utrzymywały kontaktów z ojcami. Miały im za złe wiele rzeczy.

Ale kiedy dorosły, usamodzielniły się, zaczęły analizować i kojarzyć fakty, to zrozumiały, co się działo. Teraz utrzymują bliskie relacje z ojcami, a do matek mają głęboki żal za stracone lata bez ojca.

To nadzieja, chociaż gorzka, dla wszystkich, którzy mają kłopot w kontaktach z dziećmi i dla ich dzieci. Gorzka, bo tych lat nie da się odzyskać. Ale może później tworzona świadomie relacja będzie dojrzalsza, głębsza, mądrzejsza?

GD Star Rating
loading...
Alienacja rodzicielskaSynu, przepraszam!Ja55, dziękuję serdecznie
Ten wpis został opublikowany w kategorii siła stereotypu, miłość rodziców, być matką, mężczyźni i kobiety, alienacja rodzicielska, zespół alienacji rodzicielskiej, PA i PAS. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 Responses to Rozmawiałem z córkami matek alienujących

Dodaj komentarz