Połączenie na koszt odbiorcy

Podczas gdy najwięcej połączeń telefonicznych ma miejsce w Dzień Matki, najwięcej połączeń na koszt odbiorcy jest wykonywanych w Dzień Ojca. (While Mother’s Day has the highest number of phone calls, the most collect calls are made on Father’s Day).

Takie zdanie znalazłem przez zupełny przypadek na Wikipedii. Niestety w wersji angielskiej. O tutaj – Collect call. Niby mało znacząca wzmianka w zupełnie innym temacie. Ale jakże dotkliwie pokazuje różnice w tym, jak traktujemy rodziców.

Ta informacja nie dotyczy Polski, bo co prawda od kilku lat mamy usługę połączenia na koszt odbiorcy przynajmniej u jednego operatora, ale nie jest ona specjalnie popularna. Zatem przytoczony na wstępie fakt mówi o zjawisku bardziej ogólnym, dotyczącym raczej ogólnych uwarunkowań nowoczesnej cywilizacji niż naszych polskich obciążeń.

Ale co to o nas mówi? Że matka jest od uczuć a ojciec od kasy? A może że więcej dzieci wychowują matki niż ojcowie? A może że znacznie więcej osób zna datę Dnia Matki niż Dnia Ojca? Przyznam się, że ja nie pamiętam, kiedy jest Dzień Ojca. Chociaż moje dzieci pamiętają. U mnie w sypialni stoi wykonana z tektury i papieru laurka w formacie zbliżonym do A0 z napisem:

Tata = najlepszy szeryf świata

Dostałem ją od _JC_, _PS_ i _DS_ około półtora – dwóch lat temu. _KS_ był wtedy tak malutki, że nie mógł się dołączyć. Chciałem wtedy zrobić dzieciom zdjęcie z tą laurką. Ale w końcu nie zrobiłem. Żałuję. Chociaż w mojej pamięci ten obraz zostanie na zawsze. A dzieci? Będą pamiętać?

GD Star Rating
loading...
Ten wpis został opublikowany w kategorii być matką, siła stereotypu, z przymrużeniem oka, o życiu, być ojcem i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 Responses to Połączenie na koszt odbiorcy

Dodaj komentarz