Rozum dołem?

Sprawa, o której pisałem wczoraj (Ojcowie górą?) rozkręca się. Nie została zamknięta w jednym dniu medialnej sensacji. Rozkręcają się dyskusje na portalu TOK FM pod cytowanym wczoraj tekstem. Emocje sięgają zenitu, a rozum śpi.

Dla ojców alienowanych nie mogło się zdarzyć nic gorszego niż to, co zrobił pan profesor psychologii, ojciec.Trudniej nam będzie w tej chwili zabiegać o nasze dzieci i o ich dobro. Każde nasze działanie będzie interpretowane jak wizyta w domu dziecka o świcie umundurowanych policjantów z kuratorami żeby je odebrać matce. A pojęcie dobra dziecka staje się wyłącznie argumentem w przepychankach.

W Gdańsku wszystko się odbyło zgodnie z prawem. A gdzie rozum? Może go zabrakło. Rodzicom? Kuratorom? Biegłym? Sędzi? Jak zawsze za błędy dorosłych konsekwencje ponosi dziecko. Tak działa nasz system. Jak długo jeszcze?

GD Star Rating
loading...
Sprawa PiotrusiaOjcowie górą?Ojcowie (jednak) dołem…
Ten wpis został opublikowany w kategorii prawo i praktyka, mężczyźni i kobiety, przemoc, psycholodzy, psychiatrzy, badania, dyskryminacja, sądy, urzędy, instytucje, ojcowie i dzieci, alienacja rodzicielska, miłość rodziców, zespół alienacji rodzicielskiej, być ojcem, PA i PAS, relacje między rodzicami, prawnicy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 Responses to Rozum dołem?

Dodaj komentarz