Fatalne zauroczenie

Alienacja rodzicielska

Wysokie Obcasy opublikowały kilka tygodni temu rozmowę Grzegorza Sroczyńskiego z psychoterapeutką Danutą Golec pod tytułem Osobowość borderline. Tak daleko, tak blisko. Kilka miesięcy temu ten sam dziennikarz rozmawiał z Wojciechem Eichelbergerem, również psychoterapeutą, a rozmowa nosi tytuł Narcyz nie wierzy, że ktoś może go pokochać.

Oboje rozmówcy podkreślają, że w dzisiejszym świecie uciekamy od kontaktów z ludźmi. Przestajemy zauważać, że to, co najcenniejsze, powstaje właśnie między ludźmi. Osoba, dla której otoczenie jest narzędziem do spełniania swoich zachcianek, planów, życzeń czy oczekiwań, w sposób naturalny zaczyna używać ludzi. Stają się oni jedynie pionkami w jej grze. Nie ma już rodziny, nie ma bliskich, przyjaciół i znajomych. Są zadania do wykonania i sposoby osiągania celów. Takie osoby rozwalają swoje rodziny. Alienują swoje dzieci. Niszczą życie nie tylko swoje, ale wszystkich dookoła. Są toksyczne i nieprzewidywalne.

Uczmy się, czytajmy, poznawajmy, obserwujmy! Nie wiążmy się z takimi osobami. Bo przecież nikt nie może nas zmusić do powierzenia życia naszego i naszych dzieci osobie chorej. Jeżeli walczymy z alienacją naszych dzieci, jeżeli nie możemy się podnieść spod nadmiernych żądań i wciąż rosnących oczekiwań, jeżeli nasze życie zaczyna przypominać woła w kieracie pamiętajmy, że zrzucenie winy na partnera nie jest sposobem. Winne jest nasze “Fatalne zauroczenie”. To my sami podjęliśmy brzemienną w skutki decyzję. Teraz możemy jedynie przestrzegać tych, którzy te decyzje mają jeszcze przed sobą…

GD Star Rating
loading...
Fatalne zauroczenie, 4.6 out of 5 based on 11 ratings
Alienacja rodzicielskaŚwięta to trudny czas
Ten wpis został opublikowany w kategorii zespół alienacji rodzicielskiej, PA i PAS, rozstanie, relacje między rodzicami, mężczyźni i kobiety, przemoc, psycholodzy, psychiatrzy, badania, alienacja rodzicielska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 Responses to Fatalne zauroczenie

Dodaj komentarz