Nie wiesz, czym jest Alienacja Rodzicielska?

Prosty przykład: Para się rozwodzi. Nieważne dlaczego. Liczy się to, że jedno z małżonków chce kontrolować dzieci. Może chcieć tej kontroli ponieważ wierzy, że jest najlepszym rodzicem dla dziecka/dzieci a może jej chcieć by zranić drugiego rodzica, zabierając mu to, na czym mu najbardziej zależy – na dzieciach. A może jest po prostu niezdolny do “dzielenia” się dziećmi, ma nowego partnera, który che stać się nowym “rodzicem”, albo z innych, często egoistycznych powodów.

Niezależnie od powodów ten rodzic, określany jako “alienator”, będzie dokładał ogromnych starań, aby upewnić się, że dzieci nie mają już więzi z drugim rodzicem. Tworzy historię o tym rodzicu, by mieć wpływ na to, jak dzieci czują i myślą o drugim rodzicu, bądź wciągają kogoś, kto jest gotów ich wysłuchać i stanąć po ich stronie – w tym nauczycieli, dyrektorów, lekarzy, policjantów, a nawet innych członków rodziny drugiego z rodziców. Zwłaszcza wtedy, gdy członkowie tamtej rodziny mają “problemy” z tą osobą, nawet jeśli te “problemy” nie mają nic wspólnego z dziećmi. Posuną się do tego stopnia, że będą wszczepiać sfabrykowane wspomnienia, żeby wytworzyć strach w umysłach dzieci, aby później wytworzyć iluzję , że dzieci dokonały wyboru niechęci podtrzymywania relacji z tym rodzicem zgodnie z własną wolą. Będą również przeprowadzać dzieci setki kilometrów od drugiego rodzica, aby jak najbardziej zwiększyć fizyczny dystans między nimi a rodzicem, aby mogły łatwiej “kontrolować” uczucia dzieci wobec utraconego rodzica. Efekt końcowy? Całkowicie zerwane stosunki z jednym z rodziców, i to właśnie nazywamy Alienacją Rodzicielską! Kto najbardziej cierpi na alienacji rodzicielskiej? Dzieci!

Źródło: Parental Alienation Awareness Organization

GD Star Rating
loading...
Nie wiesz, czym jest Alienacja Rodzicielska?, 4.6 out of 5 based on 11 ratings
Ten wpis został opublikowany w kategorii alienacja rodzicielska, zespół alienacji rodzicielskiej, PA i PAS, prawa dziecka, przemoc, psycholodzy, psychiatrzy, badania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 Responses to Nie wiesz, czym jest Alienacja Rodzicielska?

Dodaj komentarz