Zabawy taty z dziećmi

Włażenie na dach samochodu. Wiek: 5+

Do powyższej zabawy potrzebny jest samochód z szyberdachem, ale nie powinien być nowy. Odsuwamy szyber dach i pozwalamy dzieciom wchodzić na dach samochodu przez dziurę w dachu. Radocha murowana. Asekurujemy dzieci siedzące na samochodzie.

Hot-dog. Wiek 5+

Duża bułka, największa jaka jest w sklepie. Kiełbasa też ze sklepu. Patyki z lasu. Rozpalamy ognisko w dozwolonym miejscu. Następnie pieczemy kiełbasę nad ogniskiem. Kiedy jest już gotowa to dziecko robi paluchami dziurę w bułce i wpycha tam kiełbasę. Pyszne.

Straszenie żaby. Wiek 3+

Niezbędna jest kałuża z żabami. Jak żaba sobie siedzi przy źródle wody to dziecko podchodzi i robi żabie EEEEEEE wymachując rękami przy tym. Żaba skacze do wody. Kupa śmiechu.

Tarcza z kory. Wiek 4+

W koło tartaków albo miejsc gdzie okorowują drzewa znajdujemy duży kawał kory. Szukamy w rowie drutu, robimy dziury w korze a następnie przewlekamy drut. Tarcza jak malowanie.

Zdobienie głowy. Wiek 0+

Zrywamy liście z drzewa następnie wsadzamy dziecku we włosy. Mówimy że jest Indianinem, radocha i próba utrzymania we włosach liści za wszelką cenę.

Zabawa w błocie. Wiek 3+

Tego nie trzeba uczyć, to się samo umie. Patyk, błoto i woda. Nie pozwalamy pić wody.

Dentysta. Wiek 2+

Tata kładzie się na podłodze. Wcześniej daje dzieciom patyczki do uszu. Tata otwiera usta a dzieci sobie tam dłubią w jego zębach. Pełna powaga i skupienie.

Sikanie na odległość. Wiek 2+

Zabawa skierowana tylko dla chłopców. Wiadomo jak się to robi nie trzeba tego tłumaczyć.

Kamera. Wiek 3+

W sklepie z butami zaopatrujemy się w pudełko po butach. Robimy dziurę z dwóch dłuższych końców, wsadzamy gazetę przez dziury. Następnie całość malujemy farbkami. Mamy wspaniałą kamerę.

Kręcenie dzieckiem. Wiek 1+

Nie będę tłumaczył nikt nie jest idiotą.

Namiot. Wiek 1+

Spinacze, balkon i koc. Spinaczami przytwierdzamy koc do poręczy a następnie zapraszamy dzieci do namiotu.

Robienie brzucha Wiek 0+

Robimy brrr w brzuch niemowlaka. Reakcja natychmiastowa, uśmiech i śmiech dziecka.

GD Star Rating
loading...
Radości ojcostwaCzy chciałbyś być fajny?Kochaj mnie inaczej
Ten wpis został opublikowany w kategorii być ojcem, wychowanie, opieka nad dziećmi, miłość rodziców. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz