Przy użyciu środków komunikacji na odległość

Alienacja rodzicielska

Opiekę nad dziećmi można sprawować podobnie, jak funkcje w organach spółek handlowych, osobiście uczestnicząc lub korzystając z nowoczesnych form komunikacji. Czasami nawet to drugie rozwiązanie wydaje się niektórym lepsze. Przecież to, co najważniejsze można szybko przez telefon powiedzieć i nie trzeba tracić czasu z dziećmi.

Kiedy _PM_ ma ważne zajęcia, jak wyjazd z narzeczonym, spotkanie ze znajomymi, wycieczkę zagraniczną – istotne jest, żeby ktoś inny niż ojciec zaopiekował się dziećmi. Dziadkowie a nawet znajomi matki są zawsze lepsi.

Co innego, kiedy dzieci są z ojcem. Wtedy najważniejsze jest pokazać dzieciom, że się jest na posterunku. W ciągu jednego popołudnia _PM_ może zadzwonić nawet kilka razy do każdego z dzieci. Dzieci czują się skrępowane, odchodzą od stołu, jeżeli jest akurat obiad, chowają się do pokoju. Rzadko wynikają z tych rozmów jakieś ważne rzeczy. Czasem, kiedy dzieci się nie ukryją, słychać rozmowę. Tak, mamo, dobrze się czuję. Tak, jemy obiad. Tak, zrobię lekcje…

A może chodzi tylko o to, żeby utwierdzić dzieci w przekonaniu, że to mama kontroluje sytuację, tylko ona jest odpowiedzialna i że to ona decyduje…

GD Star Rating
loading...
Alienacja rodzicielskaKażdy chce spędzić wakacje z dziećmi?Najważniejsze, to znaleźć przyczynę wszelkiego zła…
Ten wpis został opublikowany w kategorii alienacja rodzicielska, zespół alienacji rodzicielskiej, PA i PAS, opieka nad dziećmi i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 Responses to Przy użyciu środków komunikacji na odległość

Dodaj komentarz