Obowiązek uzgadniania i informowania

Alienacja rodzicielska

Sąd Okręgowy wielokrotnie podkreślał, że matka ma obowiązek uzgadniania z ojcem ważnych spraw dzieci oraz informowania o istotnych sprawach. Między innymi uzgadniania podejmowanych terapii, decyzji w sprawach szkolnych, informowania o wizytach w ramach terapii i leczenia.

Jak to wyglądało w praktyce? Różnie. Najczęściej dostawałem pismo pocztą. Np. pewnego dnia dostałem informację, że w najbliższym miesiącu DS będzie miał 6 ważnych wizyt. U terapeuty, lekarza, w ośrodku międzyszkolnym. Pismo było wysłane pocztą już kilka dni po pierwszej z tych wizyt, doszło po kolejnych dwóch. Kiedy indziej dostałem pismo z datą i nazwą szpitala, gdzie syn będzie miał badania. Nie było informacji o godzinie, gabinecie, lekarzu badającym.

Powinienem stanąć nad ranem pod szpitalem i czekać, kiedy przyjadą, żeby ich śledzić? Oczywiście żadnej możliwości uzyskania informacji przez telefon czy sms’em nie ma od dawna. Przecież telefonów od ojca swoich dzieci nie trzeba odbierać. A jak się odbiera, to przy pierwszym ważnym pytaniu albo przy poruszeniu pierwszej kontrowersyjne kwestii można się rozłączyć.

GD Star Rating
loading...
Alienacja rodzicielskaKonflikt terminówNadarzającą się okazję trzeba wykorzystać
Ten wpis został opublikowany w kategorii alienacja rodzicielska, decyzje w ważnych sprawach dzieci, opieka nad dziećmi, PA i PAS, prawo i praktyka, psycholodzy, psychiatrzy, badania, relacje między rodzicami, zespół alienacji rodzicielskiej i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

One Response to Obowiązek uzgadniania i informowania

Dodaj komentarz