Dla kogo jest wyrok?

Tata wobec systemu

Czym kieruje się sąd przy wydawaniu wyroku rozwodowego? Przy określaniu sposobu opieki nad dziećmi czy kontaktów dla jednego z rodziców? Przede wszystkim dobrem małoletnich dzieci. A do czego rodzice wykorzystują wyrok?

Przed wyrokiem dzieci były u ojca w co drugi weekend i w każdy wtorek. Po wyroku w każdy wtorek oraz w I i III weekend miesiąca. Czy to poważna różnica? Niby niewielka. Dzieci spędzą z ojcem kilka weekendów w roku mniej. I trudniej się liczy. No bo jak pierwszy jest w sobotę, to to jest pierwszy weekend? A jak w niedzielę jest pierwszy? A co z piątym weekendem? Wcześniej można było zawsze łatwo sprawdzić – ten weekend tu, następny tam.

Okazuje się jednak, że wyrok może mieć jeszcze dodatkową funkcję. Otóż krótko po ogłoszeniu wyroku kilkakrotnie usłyszałem od moich dzieci, że czegoś nie można, bo sąd się nie zgodził. Otóż matka zaznajomiła dzieci bardzo precyzyjnie z wyrokiem i wytłumaczyła im, że mogą widzieć się ze mną tylko i wyłącznie w te dni i weekendy, które zostały zapisane w wyroku. Wszystko, co choćby minimalnie wykraczało poza wyrok miało być jego złamaniem. Za to nie ma żadnego problemu, żeby odejść od wyroku w drugą stronę… Dzieci, nie chcecie jechać do ojca dzisiaj? Nie ma problemu. Zadzwońcie i powiedzcie mu.

GD Star Rating
loading...
Tata wobec systemuCo może obywatel w sądzie bez dobrego prawnika?Kodeks rodzinny jak kodeks drogowy?
Ten wpis został opublikowany w kategorii sądy, urzędy, instytucje, opieka nad dziećmi i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 Responses to Dla kogo jest wyrok?

Dodaj komentarz