W czym Taty problem?

No dobra, będziecie się śmiać, ale co można robić wieczorem z dziećmi? Znowu obejrzeliśmy film. Tym razem była to komedia kryminalna oparta na faktach. Znowu film oparty na faktach… W czym Mamy problem (Serial Mom) Johna Waters’a z Kathleen Turner w roli głównej. Gorąco polecam.

Nie chciałbym dokonywać jakichś uogólnień czy generalizacji. Na faktach, to co innego niż na bazie statystyki. Ale… ten film pomaga przełamać stereotyp. Stereotyp poparty statystyką. Że seryjny morderca to zawsze biały mężczyzna do 35 roku życia.

Zaskakujące były banalne powody. I tak sobie myślę, że często każdy z nas miewa dziwne pomysły. Niekoniecznie tak radykalne jak seryjna mamuśka. Ale… czy czasem nie mamy ochoty zastosować jakiegoś radykalnego rozwiązania? A czy czasem nie czujemy się tak, jakby ktoś próbował nas załatwić za to, że założyliśmy niewłaściwe buty, zajęliśmy komuś miejsce do parkowania albo nie przewinęliśmy kasety video…

GD Star Rating
loading...
Ten wpis został opublikowany w kategorii o życiu, być ojcem, mężczyźni i kobiety, ogólne, siła stereotypu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz