Niespodzianka

Alienacja rodzicielska

Początek życia małżeńskiego jest prawie zawsze jednakowy –  pięknie wyglądająca para młodych zakochanych wzajemnie ludzi, uśmiechy, łzy radości, kwiaty , tańce, słowa przysięgi, że zostaną razem do końca życia. To tylko początek – a potem? Potem na świat przychodzą dzieci, pierwsze szczęśliwe lata , wspólnie spędzone wakacje, święta, aby  dojść do dnia, w którym „ mocno zakochani” już się nie znoszą i każdy idzie swoją drogą. A dziecko?

Córka została z mamusią, która opowiadała jej historie o „złym tatusiu”, z którym „najlepiej nie mieć do czynienia”. Tatuś odjechał do innego miasta i parę lat nie miał możliwości spotkania córeczki.

A córka rośnie. Już jest uczennicą. Kończy pierwszą  klasę i w lecie mamusia kieruje ją na kolonie.

I otóż pierwszy dzień pobytu. Podjeżdża samochód, wychodzi  młody sympatyczny człowiek i prosi  o spotkanie z córką N. Z nim idzie starsza  kobieta. Pani wychowawczyni  oczywiście  nie znając stosunków rodzinnych N., prowadzi młodego człowieka do pokoju jego córeczki, otwiera szeroko drzwi z uśmiechem się zwraca do dziewczynki: „ Niespodzianka! Zobacz, kochana, kto do Ciebie przyjechał!”

Tatuś juz stoi w drzwiach, za nim jest starsza Pani – jak się później okazuje, mama Tatusia, babcia N. I już pewnie  wszyscy chcieliby przeczytać, że N. rzuca się do ojca, jest szczęśliwa, że nareszcie jest  z nim i może się do  niego  przytulić… Niestety! Tak sobie to wyobrażała to spotkanie Pani Wychowawczyni, ale…

Zamiast  krzyków radości –  łzy cierpienia, kroki do tyłu i krzyk :”Uciekaj stąd! Ratujcie mnie od Niego!!!” A tatuś w rozpaczy szepnie: ”Kochanie, chciałem Cię tylko przytulić i przedstawić Ci Twoją babcię…” Babcia trzyma czekoladki  w rękach i nie ma sił iść. A dzieci z pokoju, wychowawczyni – w pierwszej chwili nie wiedzą  jak zareagować. Dziewczynka ucieka z pokoju, a Pani wychowawczyni dopiero teraz przypomina sobie prośby mamusi N. przekazane przez koleżanki  – w żadnym wypadku nie dopuszczać tatusia do córki…

To koniec tej historii – właściwie odcinka długiej historii życiowej. Co mogłoby być dalej, czy jakoś sytuacja się zmieni ? Co wy na to drodzy czytelnicy? Zapraszam do komentarzy!

GD Star Rating
loading...
Alienacja rodzicielska…wspomnień czar…Wieść gminna niesie…
Ten wpis został opublikowany w kategorii alienacja rodzicielska, zespół alienacji rodzicielskiej, PA i PAS, ogólne, opieka nad dziećmi, historia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 Responses to Niespodzianka

Dodaj komentarz