Na Manife! 2

Walczymy ze stereotypami

Panowie Ojcowie, genderowo pozytywni, negatywni i nieobecni-reszta. Czy nie czas zdać sobie sprawę, że niemiła feministkom figura Matki P. fałszuje i nasze profile? Czy nie czas zdać sobie sprawę, że Matce P. udało się nas wykluczyć z dumnego pochodu normalnych moralnych rodzin. Geje wiedzą, że są mniejszością. Feministki też to wiedzą od dawna, choć mówią w imieniu połowy wszystkich ludzi.

Tu u nasz Figura Matki P. wszechmocna, wiadomo. W nasze życie pod rękę wchodzi dla pewności z Temidą. Obie dziewczyny, grzecznie nauczane od praprapraszczura teraz już same pilnują porządku. Wiadomo, że najlepiej pewną męską ręką zarobisz kochane pieniążki; jako facet po to masz pozycję, doświadczenie, wpływy, nie? Tu masz swoje naturalne pole.  Matka P. dobrze wie, że niezgrabna męska ręka nie zrobi tak dobrze pożywnej zupki. A może chciałbyś umyć pupkę dziecku?! (tfu!).

Starszyzna niesie Figurę wysoko. Panowie, wierni pamięci, hołd dają swym ojcom i matkom; no i są wierni żonom. Oni dobrze wiedzą, że role każdy ma swoje, jak przyrodzenie. I niech lepiej tak zostanie. Matkom oddali to co matczyne. Np. uczucia i zupki. To przecież normalne, że dzieci się przynależą – no komu!? Na wieki wieków. Ament.

A jeśli masz jakieś niespołeczne roszczenia o zmianę, tak radykalną, że nawet gotów jesteś zachwiać dobrem dziecka, i to swego!, to idź ze swych nieskromnych pragnień oglądania go w kąpieli wyspowiadaj się w RODK. Rozgrzeszenia raczej nie dostaniesz, ale pokutę, 2 godziny w co drugą sobotę, możesz.

Potem masz spore szanse, że Pani Twoich Dzieci, skromnie z Figurą głęboko w sercu, za przyzwoleniem Temidy, zwolni Cię z tej ciężkiej pokuty za klamki pocałunek. Tylko pamiętaj o swojej ważnej roli, do której niby się nadajesz, zrób przelew.

Figura Matki niesiona wysoko; wodzi pewnie pochód pełnych i normalnych rodzin. Na końcu tej procesji pozwolą iść Twojej z dziećmi.

Cóż więc? chcesz do nich dołączyć? Proś wytrwale, może kiedyś pozwolą. ja idę na Manife. Facet ze mnie już przećwiczony, od feministek wiem przynajmniej, czego ja męski freak nie dostanę. Ale tam więcej takich dziwaków i nikogo o pozwolenie nie proszą, żeby godnie sobie pospacerować w niedzielę. Figurę Ojca obok zdjęć małoletnich schowam czule do portfela.

GD Star Rating
loading...
Walczymy ze stereotypamiIluzja rozwoduPrzewrócona piramida Maslowa?
Ten wpis został opublikowany w kategorii ogólne, siła stereotypu, z przymrużeniem oka, być ojcem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 Responses to Na Manife! 2

Dodaj komentarz