Jak wykończyć faceta? (wg. Jacka Santorskiego)

W tym wpisie chcę się ograniczyć do cytatu z książki Jacka Santorskiego Jak żyć, żeby nie zwariować. Jest to instrukcja Jak wykończyć faceta?

 1. Karm go dobrze zwierzęcymi tłuszczami, oszczędzaj na warzywach.
 2. Poczęstuj go papierosem ilekroć jest zdenerwowany i zanim pójdziecie do łóżka (jeśli w ogóle).
 3. Wyśmiej go albo przypomnij o obowiązkach, kiedy przyjdzie mu ochota pobiegać. Nie daj mu spać, kiedy lubi.
 4. Cokolwiek osiąga, robi dla Ciebie, dla rodziny – mów mu, że to nie to, co trzeba, nie tak, jak trzeba, i nie wtedy, kiedy trzeba.
 5. Zorientuj się, gdzie lokuje swoją męskość (zarobki, osiągnięcia w pracy, rodzicielstwo, aktywność społeczną, seksualność, hobby i krytykuj go w tej dziedzinie przy osobach trzecich.
 6. Odmawiaj mu seksu, gdy ma ochotę; żądaj, gdy jest zajęty lub zmęczony.
 7. Próbuj go doprowadzić do stanu, w którym cokolwiek zrobi, będzie źle: np. jest w domu – przeszkadza, nie umie zaopiekować się dziećmi, nie zarabia, drażni Cię; nie ma go – jest winny, bo opuszcza dzieci, a Ty wykończysz się przez to, że masz wszystko na swojej głowie.
 8. Gdy przyjdzie mu do głowy, żeby zmierzyć sobie ciśnienie lub zrobić jakieś badania, powiedz że jest hipochondrykiem. Albo prowadzaj go bez przerwy do lekarzy.
 9. Rób mu sceny zazdrości o jego czas, zajęcia, zainteresowania, ale gdy poczujesz, ze zainteresowała się nim jakaś kobieta; udawaj, że sprzyjasz ich zbliżeniu. Dopiero, gdy do niego dojdzie – zrób aferę.
 10. Jeśli jest konserwatywny w seksie wpadaj codziennie na szalone pomysły,
  jeśli rozbudzony – zamknij się na wszystkie ekscesy.
 11. Stwórz z dziećmi wspólny obóz przeciw niemu. Może pozyskacie Twoją mamę a jego teściową?
 12. Nie odstępuj go na krok albo całkowicie pozostaw sobie samemu.
 13. Cokolwiek wymyśli – mów mu, że się to nie uda, albo on się do tego nie nadaje.
 14. Gdy mówi o problemach w pracy lub konfliktach ze znajomymi nie słuchaj go, albo podsycaj jego złość do innych, ale nie mów, że ma rację, że jesteś po jego stronie.
 15. Pamiętaj, że masz do dyspozycji: „zrzędzenie”, „wiercenie dziury w brzuchu”, „sceny przy świadkach”, „ciche dni”, wykazywanie, że nic nie potrafi i odziedziczył to po swojej rodzinie.

Wystarczy? Instrukcje te opracowałem na podstawie wyników badań nad czynnikami ryzyka zawału, nowotworów, zaburzeń seksualnych, depresji i… skarg moich pacjentów. Nie sugeruję tu, broń Boże, że mężczyźni wcześniej umierają, bo wykańczają ich żony i dzieci, ale te z Was, które uprawiają jeden z piętnastu wymienionych procederów, na pewno nie pomagają partnerom przetrwać trudów życia.
Większość niewiast, którym pokazywałem tę listę, była wstrząśnięta. Znaczniej częściej niż o niszczeniu mężczyzn przez kobiety (ostatnio także w Polsce) mówi się o mężczyznach znęcających się nad kobietami i dziećmi. Tu opisane formy dyskretnej destrukcji czasem tę przemoc prowokują (choć na pewno jej nie usprawiedliwiają).
Bywają kobiety „kastrujące”; takie skłonności wypływają zazwyczaj z powikłanych relacji z ojcem w dzieciństwie, ale wierzę, że większość z Was robi to wszystko, co tu opisałem, z niewiedzy, bez niszczycielskich intencji. Jeśli macie na sumieniu jakiś grzech, to tylko ignorancji i zaniedbania…

GD Star Rating
loading...
Jak wykończyć faceta? (wg. Jacka Santorskiego), 1.0 out of 5 based on 1 rating
Ten wpis został opublikowany w kategorii siła stereotypu, o życiu, mężczyźni i kobiety, ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 Responses to Jak wykończyć faceta? (wg. Jacka Santorskiego)

Dodaj komentarz