I have a dream today!

Walczymy ze stereotypami

Naprawdę czuję się czasami jak bojownik o równouprawnienie kolorowych w USA w latach 60-tych. Oni musieli udowadniać, że jako ludzie, mimo swojej rasy, są tak samo ważni dla społeczeństwa amerykańskiego, jak ich biali „współobywatele”. Jednak demokratyczne państwo jawnie dyskryminowało znaczną część swojego społeczeństwa. Standardy były formalnie zachowane – murzyńska ludność przecież miała dostęp do edukacji. Mogła również umierać za swoją ojczyznę. Generalnie jednak częściej wymagano od nich, żeby  umierali, niż żeby stawali się pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego. Każdy wiedział dokładnie, że postawienie czarnego obywatela przed wymiarem sprawiedliwości w stanach południowych skończy się zawsze jego skazaniem.

Czasami naprawdę czuję się jak bojownik o prawa człowieka. Tylko dlaczego? Przecież urodziłem się w kraju, który nikogo nie dyskryminuje. A dzieje się to wszystko kosztem życia moich dzieci i mojego.  Mam chęć powtórzyć za Martinem Lutherem Kingiem Jr.:

I have a dream today!

Mam dość apartheidu płci, mam dość. Też chcę, żeby mój sen się spełnił!

https://youtube.com/devicesupport

GD Star Rating
loading...
Walczymy ze stereotypamiDobra wiadomość dla Panów!Prowokacja… jaka?
Ten wpis został opublikowany w kategorii być ojcem, dyskryminacja, mężczyźni i kobiety, ogólne, prawo i praktyka, przemoc, rozstanie, siła stereotypu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

One Response to I have a dream today!

 1. NotifyJózek pisze:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Szaweł, wg mnie metafora prawie dobra. A prawie to wiesz, robi pewną różnicę.
  Martin Luther King to nie Ireneusz Dzierżęga ze stowarzyszenia ojców tylko raczej Magdalena Środa czy Kinga Dunin. A Ty, żuczek biedny, to nie czarnuch przed sądem na środkowym zachodzie USA, tylko bogaty synalek białego plantatora w Virginii, który miał pecha zakochać się ze wzajemnością w czarnej pięknej dziewczynie, zrobił jej dziecko i chciał się z nią ożenić i dziecko w zgodzie rasowej wychowywać. Ale wygrały podziały rasowe.
  Dziewczynę zabił jej własny ojciec za to, że się z białym zeszmaciła, a dziecko niezarejestrowane zniknęło gdzieś oddane do gett czarnej biedoty.
  A Twój tatuś plantator dał Ci ultimatum – albo ten czarny bękart albo nie znam Cię synu. A sąd jeszcze przyklepał jego decyzję o wydziedziczeniu. I teraz kolego białasie nie masz ani czarnego syna, ani białego ojca.
  Do czarnych nie chcesz, zresztą Cię nie przyjmą, biali też Cię nie chcą, zresztą i Ty ich już nie chcesz oglądać. A na poszukiwania synka w czarnych gettach nie masz pieniędzy.

    [Cytuj]  [Odpowiedz]

  Zgłoś komentarz jako niewłaściwy

  Dobre/Słabe: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby powiadomić kogoś, że odpowiedziałeś na jego komentarz kliknij znak @ przy jego imieniu. Tekst, który się pojawi w okienku edycji, nie będzie widoczny w opublikowanym komentarzu.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo