Dobra wiadomość dla Panów!

Walczymy ze stereotypami

Zdaje się, że jutro – 10 marca – obchodzony jest Dzień Mężczyzny. Mało znany, raczej traktowany jako ciekawostka, niż faktycznie świętowany, ale… panom też należy się dobra wiadomość. W końcu mamy równouprawnienie… Panowie! Nie jesteście dyskryminowani! Nikomu nie zależy na tym, żeby Was pognębić jedynie z powodu Waszej płci.

Nikt nie zmusza Was do ciężkiej pracy ponad siły. Nikt od Was nie oczekuje, że będziecie się przemęczać, zasuwać jak automaty, na dwóch czy trzech etatach, w nadgodzinach i na zleceniach. Nie musicie tego robić. Ale przecież wszyscy wiedzą, jak bardzo zależy Wam na uznaniu. Jak bardzo chcielibyście zostać zauważeni przez Wasze Panie. I jak bardzo chcielibyście zasłużyć na ich wdzięczność. Nikt Wam tego oczywiście nie zabrania. Tylko pamiętajcie – robicie to z własnej woli i wyłącznie dla siebie. To, że przy okazji Wasze Panie mogą czasem zaspokoić jakąś swoją zachciankę, to przecież jest największa radość dla Was.

Jeżeli chodzi o dzieci, to Panie nie chcą Wam specjalnie zawracać głowy. Nie rozpraszajcie się niepotrzebnie. Skupcie się na tym, co robicie najlepiej – zarabiajcie pieniądze, zasługujcie na uznanie u Pań – i absolutnie nie przejmujcie się dziećmi. Panie się nimi zajmą. Nawet zrobią to lepiej od Was, bo przecież kto, jak nie matka, wie najlepiej, czego trzeba dziecku? Więc nie martwcie się. Nawet nie musicie specjalnie oglądać Waszych dzieci. Ważne, żebyście zapewnili im takie warunki życia, żebyście nie musieli się wstydzić. No i żeby Wasze Panie nie musiały się wstydzić – bo przecież nikt z Was nie chciałby być uważanym za nieudacznika.

Zresztą, drodzy Panowie, wiecie doskonale gdzie jest Wasze miejsce. Nikt go Wam nie wyznacza. Sami na nie zasługujecie i zależy ono tylko od Was. Jeżeli jesteście prawdziwymi facetami i macie jaja, to nie trzeba Wam nic pokazywać. Odnajdziecie się doskonale. A jeżeli się nie odnajdujecie? No cóż… świat jest dla tych, co sobie radzą. Na wszelki wypadek oddzieli się Was od potomstwa, żebyście go nie zarazili nieudacznictwem. Zresztą, gdybyście się dobrze odnajdywali, to i tak nie mielibyście specjalnie czasu dla dzieci. Więc w sumie co za różnica?

Panowie, pamiętajcie, każdy jest kowalem własnego losu! Nikt za Was nie układa życia. Tylko od Was zależy, jakie będziecie mieć miejsce w rodzinach i w społeczeństwie. Wszystko jest w Waszych rękach!

Oczywiście, powinniście zadbać, żeby inni Panowie nie psuli Wam opinii. Ale chyba Was nie dziwi, że złe zachowanie niektórych przedstawicieli Waszej płci wpływa na opinię społeczeństwa o Was. Przecież wiecie dobrze, że istnieje męska solidarność. W jej imię musicie trochę się wykazać. Jak już pokażecie, że umieliście wychować wszystkich przedstawicieli swojej płci, i że wszyscy Panowie zasługują na pełnienie obowiązków, które im wyznaczają przepisy, to na pewno uzyskacie pozwolenie na podjęcie tych obowiązków. A jak się z nich wywiążecie w sposób, którego oczekują Wasze Panie, to nawet może będzie Wam wolno skorzystać z praw, które Wam przyznano. Pamiętajcie zatem, wszystko w Waszych rękach. Tylko od Was zależy, czy się odnajdziecie w stworzonym dla Was świecie, czy zdacie wszystkie sprawdziany i czy staniecie na wysokości zadania. Nikt Wam nie zabrania pokazać, na co Was stać!

Nie musicie już się nad sobą tak użalać. Skoro już wiecie, że wszystko zależy wyłącznie od Was, weźcie się do roboty. Komisja egzaminacyjna pracuje 24/7, więc najlepiej zacznijcie od razu wykazywać swoją adekwatność i przydatność. Nikt Was nie dyskryminuje. Po prostu Wasze Panie muszą wiedzieć, że umiecie zrealizować ich plan. W końcu ktoś musi trzymać wszystko w kupie i pilnować porządku…

GD Star Rating
loading...
Walczymy ze stereotypamiDobra wiadomość dla Pań!I have a dream today!
Ten wpis został opublikowany w kategorii ogólne, opieka nad dziećmi, alimenty, miłość rodziców, o życiu, być ojcem, relacje między rodzicami, mężczyźni i kobiety i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 Responses to Dobra wiadomość dla Panów!

Dodaj komentarz