Czym zajmuje się Pan Bóg?

W swoich wpisach częściej daję przykłady, związane z przekazaniem różnych mądrości dzieciom, ale praktyka wskazuje, ze częściej musimy się wsłuchiwać w tym co mówią nasze dzieci i jak one wyobrażają sobie różne sprawy. Dziś z luźniejszej formie zapraszam na „wykład” pewnego dziecka.

Jedna z najbardziej poważnych spraw Pana Boga, to robienie ludzi. On ich robi po to, aby mogli żyć na ziemi, zamiast tych, którzy umierają i w ten sposób aby było wystarczająco ludzi, którzy pilnowaliby rzeczy. Pan Bóg nie robi ludzi dorosłych, tylko niemowlęta. Myślę, że tak się dzieje, ponieważ niemowlęta są mniejsze, więc łatwiej  je zrobić. On dalej nie poświęca swojego bezcennego czasu na to, żeby je uczyć mówić czy chodzić – to jest zadanie mamusi i tatusia i wydaje mi się, że tak jest dobrze.

Drugie bardzo ważne zadanie Pana Boga to wysłuchiwanie modlitw. Jest to naprawdę ciężka praca, ponieważ wiele osób modli się parę razy dziennie. Babcia i dziadek, na przykład, modlą się po obudzeniu, przed snem, przy każdym posiłku , oprócz tych zjadanych mimochodem. Dlatego Pan Bóg nie ma czasu na oglądanie telewizji, lub na słuchanie radia. Ponieważ Pan Bóg słyszy wszystko, pewnie ma  wielki harmider w uszach, ale może jednak wie jak to ściszyć…

Pan Bóg widzi i słyszy wszystko i jest wszędzie – właśnie dlatego jest bardzo zajęty. Dlatego dzieci nie powinny mu zawracać głowy, prosząc go o rzeczy nieważne, albo o rzeczy, których  zabronili im rodzice.

I tak nie powinno być… to nie jest w porządku!

GD Star Rating
loading...
Ten wpis został opublikowany w kategorii ogólne, z przymrużeniem oka, o życiu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz