Dziecko NIE potrzebuje ojca

Walczymy ze stereotypami

Nie jestem samotną matką, ani samotnym ojcem. Nikt nie zabrał mi dziecka, ani ja nikomu nie zabrałam. Nie jestem cywilem-teoretykiem. Jestem matką dwóch synów. I z całą odpowiedzialnością twierdzę, że dziecko NIE potrzebuje ojca.

Dziecko potrzebuje za to miłości ojcowskiej, jego opieki, wsparcia, silnych ramion. Dziecko potrzebuje, by je podrzucać do sufitu, by z nim układać puzzle, by mu rysować wyścigówki, by mu rżeć jak kucyk. Dziecko potrzebuje czuć się bezpiecznie. Potrzebuje strażnika snów, który odgoni koszmary i przegna potwory z szafy. Dziecko potrzebuje mistrza, który pokaże mu, jak wrzucać piłkę do kosza i nauczy jeździć na rowerze, który pomoże rozwiązać zadanie z matematyki. Dziecko potrzebuje autorytetu, który pokaże, co jest dobre, co złe, jak kochać , jak szanować, jak dbać. Dziecko potrzebuje, by ktoś mu ściągał cugle, by ktoś pogroził palcem, by ktoś wywlókł je z bagna za fraki, gdy zajdzie potrzeba.

Dziecko potrzebuje wiedzieć, że może na Ciebie liczyć Tato.

Nie potrzebuje zaś nazwiska dawcy nasienia. Nie potrzebuje figuranta widniejącego w papierach. Nie potrzebuje nawet, byś w tych papierach był. Nie potrzebuje człekokształtnego mebla w domu, co czasem burknie dwa słowa. Nie potrzebuje ojca-widma, byle WIEDZIEĆ, że jest. Dziecko potrzebuje to CZUĆ.

Chwała tym z ojców, którzy nimi są, a nie bywają. Chwała tym, od których dziecko nie odbija się jak od ceglanego muru. Chwała tym, którzy grzeją jak piec. Chwała tym, którzy czują się ojcami, a nie tylko wiedzą, że nimi są.

Jeśli dawałeś swojemu dziecku ojcowską miłość i zabrano Ci możliwość, by robić to dalej, bardzo mi przykro, współczuję. Jeśli zaś nagle się obudziłeś, a wcześniej dawałeś dupy na całej linii, to teraz już wiesz, że dziecko NIE potrzebuje takiego ojca. Przespałeś swój czas.

Howgh!

GD Star Rating
loading...
Dziecko NIE potrzebuje ojca, 1.0 out of 5 based on 2 ratings
Walczymy ze stereotypamiYeti wiarygodniejsze?Równouprawnienie w powiecie… będąc młodą pedagog na rubieży.
Ten wpis został opublikowany w kategorii być ojcem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 Responses to Dziecko NIE potrzebuje ojca

Dodaj komentarz