Prawa obywatelskie a bycie ojcem

Walczymy ze stereotypami

Pojęcie praw obywatelskich pojawiło się w momencie zburzenia Bastylii przez lud Paryża. Dzisiaj społeczeństwa Europy posunęły się w ich stosowaniu tak daleko, że prawa jednych zostały zagrożone przez dyskryminację pozytywną innych. W sposób oczywisty nie zgadzam się na pozytywną dyskryminację, która dotarła do Polski. Oddawanie procentowe miejsc na listach wyborczych kobietom jest dla mnie całkowicie bezsensowne. Czy mamy oddawać komuś miejsce w parlamencie tylko dlatego że jest kobietą? A może wybór powinien następować z powodu zasług albo umiejętności danej osoby? Ponieważ więcej kobiet kończy uniwersytety, w sposób naturalny z czasem powinno być ich więcej w parlamencie bo umieją więcej. Pozytywna dyskryminacja nie ma nic wspólnego z rozsądkiem. Nie jest też pożyteczna dla samego społeczeństwa, ponieważ prowadzi do promowania miernot w społeczeństwie.

Taka sama pozytywna, nie jawna dyskryminacja, doprowadziła do tego, że w społeczeństwie ojciec jest kojarzony z alimenciarzem bijącym swoją żonę i molestującym dorastającą córkę w łazience. Badania „niezależnych” ośrodków RODK pokazują, że ojciec dziecka nie nadaje się do sprawowania swoich funkcji w 97% przypadków. Jeżeli było by to faktyczne odbicie społeczeństwa, mogło by się okazać, że 97% populacji mężczyzn to siejący demoralizację zwyrodnialcy. Można by zatem stwierdzić, że praktycznie całość populacji mężczyzn w Polsce to degeneraci i cudem kraj nad Wisłą jeszcze funkcjonuje, skoro od premiera po piekarza można podejrzewać, że jest on dziko nastawionym do swoich dzieci oraz rodziny zboczeńcem.

Można by dalej wysnuć wniosek, że faceci w Polsce powinni udać się zbiorowo do najbliższego szpitala dla psychicznie chorych, aby tam poddać się leczeniu z męskości.
Być może moje rozumowanie jest przerysowane, ale chciałem pokazać, że faktycznie mamy do czynienia z poważną dyskryminacją połowy ludzi mieszkających w Polsce tylko dlatego, że urodzili się jako przedstawiciele niewłaściwej płci. Większość rewolucji przeszła od fazy idealizmu do zjadania własnych owoców. Tak samo stało się z niektórymi nurtami feminizmu, który zawojował nasze myślenie, doprowadzając do tego, aby wyrzucić cechy męskie z życia społecznego poza nawias. Tylko co to za społeczeństwo które niszczy własnych obywateli?

GD Star Rating
loading...
Walczymy ze stereotypamiMarzenia się spełniają?Yeti wiarygodniejsze?
Ten wpis został opublikowany w kategorii sądy, urzędy, instytucje, siła stereotypu, mężczyźni i kobiety, psycholodzy, psychiatrzy, badania, dyskryminacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 Responses to Prawa obywatelskie a bycie ojcem

Dodaj komentarz